| HateLove a întrebat:

Funda. ajutati-ma cu un rezumat de o pag al cartii fortele raului abosul de Kelley Armstrog. Abia am citit-o si nu prre am inteleso. dar as vrea k rezumatul sa fie mai dezvoltat. Ms :*:*:*. Urgent.

1 răspuns:
| stefanutza27 a răspuns:

In primul rand Fortele raului absolut nu este o carte, este o colectie de carti (Invocarea, Revelatia si Rafuiala). Nu o sa-ti fac rezumatul, dar ti-as putea da cateva idei. In rezumat poti sa o descri pe Chloe si ar fi bine sa incepi cu asta. Poti sa scrii despre ce nazbatii, daca se pot numi asa, a facut in acea zi de scoala si nu in ultimul rand despre paznicul ars de la scoala. Aici poti sa detaliezi putin, pentru ca momentul este foarte important. Apoi ca a fost inchisa in acel sanatoriu unde afla ca de fapt este o necromanta. Poti sa scrii despre criza de nervi a lui Liz, sa scrii cat de buna prietena a devenit cu toti copii exceptie facand Tori si apoi despre planurile si mai apoi evadarea lui Derek, Simon, Rae si Chloe, iar aici din nou poti sa detaliezi. Apoi scrii ca fetele au ramas singure si intr-un final se duc la matusa lui Chloe care era medic si o putea ajuta pe nepoata sa care avea o taietura groaznica pe mana si cum intr-un final matusa ei o tradeaza. Si poti sa scrii si despre ce Chloe a aflat de la spiritele din spatiul de interventie si cum aceasta a reinvia mortii. Cam atat este in prima carte. In a doua carte doar descrii cum au supravituit cei patru copii (Derek, Simon, Chloe si Victoria alias Tori) si cum l-au gasit pe un prieten de-al tatalui baietilor. Apoi in a treia carte scrii despre intalnirile lui Simon cu Chloe si cum aceasta relatie nu merge, despre intamplarea din cimitir si despre mail-urile pe care copiii le gasesc. Despre tradarea lui Russel si a lui Margaret, despre faptul ca baietii si-au gasit tatal si despre rafuiala de la sediul Grupului Edison. Apoi cum tatal baietilor, baietii, Chloe, Tori, Rae si matusa Laurren decid sa traiasca o viata plina de pericole. Si nu in ultimul rand despre oul cuplu format: Chloe si Derek. Stiu ca e cam mult, dar daca vrei sa fie doar de o pagina iti sugerez sa scrii despre ce se intampla in prima carte, altfel iti va lua mai mult de trei pagini.