| aly a întrebat:

Ieri la scoala toti copiii au rugat-o pe diriginta sa facem o excursie undeva prin octombrie.Chestia e ca eu nu vreau sa merg, sunt clasa a-8-a si fac meditatii si la romana si la mate nu e ca n-as avea bani dar nici nu dau pe dinafara si nu vreau sa le mai fac niste cheltuieli parinitilor in acelasi timp ma simt si cam prost sa mearga toata clasa si eu sa nu merg. Dati-mi niste motive pe care pot sa le invoc sau niste sfaturi!

3 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Nu vrei sa mergi si gata.Ce e asa greu? N-ai nevoie de motiv. Spui si tu ca nu vrei sa mergi pentru ca te plictisesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-le ca pleci cu niste prieteni/ cu parintii la munte/ sau in orice alt loc.
Sau ca e ziua de nastere a prietenului cel mai bun si nu poti lipsi pentru ca deja i-ai promis ca te vei duce.happy

| Dn_Andreea_1993 a răspuns:

Pai poti sa le spui colegilor ca mergi la o zi de nastere sau ca pleci din localitate sau ca trebuie sa stai cu copilul unei vecine care te plateste. Au fost doar niste sugestii si sper sa le poti folosi.