| sonya69 a întrebat:

Imi place de un baiat care nu vroiam sa afle ca il plac. Cineva din alta clasa a venit sa ma intrebe daca imi place de el. Eu de rusine i-am spus ca nu mi-ar place citez:"de un obsedat, prost". respectiva persoana mi-a spus ca si clasa ei si a lui stiu ca imi place, inclusiv el. acum nu stiu ce sa fac... maine daca ma intreba de ce i-am spus chestile alea(pe care sunt sigura ca acea persoana ii va spune ce am zis) eu ce sa zic?crying sunt intr-o mare dilema...
va rog, ajutati-ma!
sonya

4 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

ai facut o mare prostie
trebuie sa recunosti ca-l placi (numai daca persoana recpectiva merita) si sa-i spui asta [fara rusine] chiar lui
daca el te place, poate aveti vreo sansa fa fiti impreuna, dar daca nu, nimic nu va impiedica sa fiti buni prieteni happy

| TitiDrLove a răspuns:

Intr-adevar ai facut o prostie ca ai spus asta.insa. daca te intreaba inseamna ca te place si el... ar trebui sa il iei deoparte si sa ii spui ca acele cuvinte au fost aruncate in vant doar de rusine si de teama ca tu sa nu aflii daca spui "da, il plac" si sa rada de tine.Defapt tu simti ceva pentru el si incerci sa indrepti tot ceea ce ai spus.

| LoveYou2013 a răspuns:

Si eu i-am spus baiatului care imi placea ca este prost, nesimtit... dar lucruile acestea nu erau adevarate. Dupa ce i-am spus asta el nu a mai fost asa de zamitor... era foarte suparat, iar mie imi era frica si mi-am luat inima in dinti si i-am spus ca il plac si acum suntem imreuna pentru ca si el ma placea.Eu spun ca daca baiatul respectiv va afla sati ceri scuze si sa-ti iei inima in dinti si sa-i spui ca il placi. Poate ca si el te va placea! Multa bafta!happy

| sonya69 explică:

Dau funda pls ajutor!