| AlexyaLove a întrebat:

imi place foarte mult sa >citescCe carti ati citi si v.au placut sau ce carti stiti cu animale(gen povesti emotionante), sau cari foarte frumoase care v.au marcat! Va rog sa ma ajutati! Cele mai multe primesc >funda

3 răspunsuri:
| Valisha18 a răspuns:

Singur pe lume ( Singur pe lume) este o carte in care este integrata prietenia dintre om si caine..Nu prea stiu carti cu animale...sad Insa iti recomand sa citesti seria Jocurile Foamei ( Suzanne Collins), este emotionanta si te face sa gandesti mai matur.winking
Alte carti emotionante, mai dramatice, sunt Femeia din amiaza ( Julia Frank) sau Jurnalul Annei Frank ( Anne Frank). Acestea sunt cateva din cartile mele preferate. Poti incerca si Calutii mei, caluti frumosi ( Cormac McCarthy) care, dupa cum ti-ai dat seama, este cu cai. happy

| yoana_5239 a răspuns:

Pai jules verne -pilotul de pe dunare, enigma otiliei de goerge calinescu, eternul sot de dostoievscky, cel mai iubit dintre pamanteni, utima noapte de dragoste intaia noapte de razboi, heidi, astea le-am citit eu is superbe :d

| EvelinaOlivia a răspuns:

"elevul Dima dintr-a 7a" si "invitatie la vals".day dreamingdeMihail Drumes