| Dariadaria14 a întrebat:

imi place la nebunie de un baiat dar lui nu ii place de mine stiu asta pt ca mi-a spus.nush dc cativa baieti pe care i-am cunoscut m-au respins. Nush dc. Urata nu sunt pt ca mi-au spus unii baieti ca sunt frumoasa si unele fete cuminti de la mine din clasa mi-au spus ca le era ciuda pe mn sa nu le fur prietenii dar eu acum sunt asa confuza. Daca sunt asa faina cum spun multi dc nu pot sa am si eu un prieten sau sa il am pe baiatul pe care il plac. De ce?

Răspuns Câştigător
| R0R0 a răspuns:

Nu il atragi pe el.Cel mai probabil ai succes la alti baieti.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca frumusetea conteaza prea putin. daca baiatul pe care il placi este cat de cat interesat de scoala, probabil se rusineaza cu modul in care scrii (si probabil vorbesti tu). Daca este si el printre cei cu probleme grave de scriere si vorbire, e posibil sa nu te gaseasca destul de buna, de intelegatoare, de cuminte. In plus, trebuie sa stii ca disperarea alunga potentialii parteneri. Tu esti disperata dupa el si foarte plina de tine (crezi ca esti frumoasa doar fiindca cativa ti-au spus si ai impresia ca frumusetea ar trebui sa iti aduca niste avantaje). Combinatia asta este foarte ocolita de baieti, fiindca in general fetele astea sunt pline de ifose, egoiste si plictisitoare.
Cred ca mai bine ai incerca sa iti rezolvi problemele cu limba romana in special si cu scoala in general. cand vei vorbi corect si frumos, mult mai multi baieti vor fi interesati de tine (acum se tem ca merg cu tine undeva, deschizi gura si ii faci de ras). Apoi incearca sa iti dai mai putina importanta, fii mult mai modesta si nu mai considera ca ti se cuvine ceva.

| Kaℓi a răspuns:

Poate esti antipatica sau plictisitoare, fitoasa, nesuferita. Tu cum te vezi, in afara de frumoasa?

| RAY a răspuns:

Pentru ca baiatul care il placi e frumos, popular si vrea si el vrea o fata frumoasa simplu, suntem finte vizuale fizicul e totul nu suntem finte pananormale ca vad multe vrajeli pe aici, cica frumusetea conteaza mai putin? pe bune asta e cea mai mare ipocrizie scrisa aspectul fizic e totul, dar fi fata cu cap fugi uitate la oglinda si vezi de unu de fizicul tau, nu esti singura majoritatea fetelor nu le plac barbati cu care sunt de asta stau pentru banii nostri ca nu le atragem fizic

apropo da si tu o poza sa isi spun ce nota poti avea

| RorySan a răspuns:

Frmusetea nu este totul!

| BadAngel3 a răspuns:

Alta plictisita care crede ca frumusetea face totul...