| Ilovesomeone a întrebat:

Acum un an nu prea ma simteam bine in pielea mea, tot simteam ca sunt o fata urata. Anul acesta am scapat de ochelari, acum doi ani de aparat dentar si am facut cateva schimbari in garderoba. Am ajuns sa ador moda si produsele de make-up. Dar tot nu ma simt bine in pielea mea. Am trecut clasa a 9a si vad multe fete mai frumoase decat mine. Multi imi spun ca sunt o fata frumoasa, deosebita, dar niciun baiat nu vrea sa fie cu mine. Multe dintre prietenele mele imi povestesc cum baietii din clasa a 12a le baga in seama si le spun ca sunt frumoase, dar sincer, niciun baiat mai mare sau un baiat pe care sa-l plac nu mi-a spus asta. Sunt o fata sociabila si foarte prietenoasa, in ciuda faptului ca multi imi zic ca sunt frumoasa si in interior si in exterior, eu nu gasesc niciun baiat care sa ma placa cu adevarat, si simt ca multi spun asta numai de dragul de a o spune. Am inceput sa nu ma mai simt nici macar draguta... si nu stiu ce se intampla cu mine. Pur si simplu parca nici un baiat pe care eu il plac nu se 'lipeste' de mine. Chiar nu incerc prea tare sau ceva in acest gen, dar incep sa-mi pierd toata increderea pe care o aveam in mine. Imi puteti da niste sfaturi? Multumesc din suflet!

6 răspunsuri:
| Bernoullie a răspuns:

Stii cum se spune: Baietii se multumesc cu fete mai uratele deoarece nu accepta un refuz.

| lpavel a răspuns:

Eu sunt sigur ca tu esti frumoasa, am intalnit cateva fete ca tine si cred ca problema ta e ca esti prea serioasa in ceia ce faci de obicei, chiar daca esti sociabila si prietenoasa. Daca esti serioasa dai impresia ca tu nu te joci cu nimic tu iei totul in serios iar sincer baietilor le este frica sa inceapa o relatie serioasa din prima. Si nu se leaga de tine crezand ca te vei supara daca ar spune ceva prea,, indraznet''! Deci cu alte cuvinte ei te cred frumoasa si te si apreciaza dar te cred si imprevizibila nu stiu ce s-ar intampla daca ar flirta cu tine sau poate ar putea iesi o gluma nu tocmai pe gustul tau si te-ai supara foarte tare! Eu cred ca ai putea schimba asta daca ai incepe tu sa flirtezi cu baietii sa te joci putin cu ei, asa fac toate fetele, desi eu nu prea apreciez asta dar dau impresia ca sunt mai usor de agatat... big grin De aceia se dau baietii mai usor la ele.
Asta a fost parerea mea! SUCCES!

| Agentuu a răspuns:

Ai incredere in tine, tu trebuie sa te comporti ca un om normal, nu trebuie sa te dai pe langa cei de-a 12-a doar pentru ca asta te face sa crezi ca esti mai frumoasa..multe sunt luate doar sa fie fu****, iar apoi, lasate balta.

| Rallu112CrazyKidd a răspuns:

Esti frumoasa asa cum esti. Nu te lasa mai prejos decat celalalte fete. O sa vina si timpul tau, cand tu o sa ai un iubit si ele nu. Nu te mai gandi ca esti urata. poate doar ar trebui sa cunosti baieti noi si..cine stie gasesti unul. Chiar daca acuma tu nu ai iubit sa nu fi trista. Nu te compara cu cele de a12a,nu cred ca ar fi intocmai bine sa fi si tu ca ele adica pentru o noapte, doua si sa isi bata joc de tine baietii cum fac de ele(ma refer sa se culce cu tine)

| Bestxl a răspuns:

O sa vina si randul tau, baietii aceia mai mari se iau de fete mai mici doar pentru ca le vad mai usor de prostit daca nu au facut asta cu tine si-au dat seama ca nu au de aface cu una care sa fie copia celorlalte, daca iti place un baiat vorbeste cu el si gata, iti zic eu ca va merge.