| rosehudson a întrebat:

Imi place un tip si tocmai i-am spus chestia asta. Problema e ca nu stiu daca ar vrea sa avem o relatie sau nu. Mi-a spus ca sunt foarte ok, ca ii place cum gandesc, ca sunt draguta, dar cand l-am intrebat daca ar vrea sa fie ceva mi-a spus ca se mai gandeste. Si acum intrebarea: O sa spuna da?

Răspuns Câştigător
| AnaMaria2719 a răspuns:

Am ajuns la concluzia ca e o greseala mica/mare depinde de persoana sa-i spui unui baiat ca-l placi, am facut si eu prostia de a-i spune. Daca a spus ma mai gandesc. nu as fi atat de sigura pentru ca daca ii erai asa de draguta nu ezita nicio secunda sa spuna da. Lucrurile astea depind de la baiat la baiat, daca e un baiat timit poate se datoreaza din cauza acestui lucru dar daca e un baietas de cartier sa-i zic asa nu stiu in ce sens se va mai gandii.E foarte important sa stii ce vrei, si sa stii ca iti risti prietenia, e tocmai mi-am riscat-o si am pierdut-o. Mai bine taceam:)) E bine totusi ca nu ti-a spus ca vrea sa ramaneti prieteni(https://www.facebook.com/....../photo.php

| rosehudson explică (pentru AnaMaria2719):

Ideea e ca probabil e speriat de o relatie din cauza ca toate fetele cu care a fost l-au lasat balta. Mie mi-a zis concret cum se comporta intr-o relatie si nu imi pare sa fii facut greseli. Ma gandesc ca a zis ca se mai gandeste ca sa fie sigur ca nu face o greseala. Ar merge si varianta asta?

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Hmmm nu suna bine. Daca te placea nu se mai gandea.60% pronostic negativ...

| AnaMaria2719 a răspuns:

Merge si varianta asta si daca esti sigura ca toate fetele l'au lasat balta, cu atat mai mult merge varianta. Daca vrei sa fii impreuna cu el trebuie sa ii arati in primul si in primul rand ca nu esti ca *toate*, sa'i demonsetrezi ca esti capabila de o relatie, ca nu-l judeci pentru cea mai mica greseala.In primul rand tu sa fii sigura ca asta e cauza, sa nu gaseasca scuze si pretexte. Insa poate fi timid si in acelasi timp sa aiba o mare teama, acestea fiind motive bine intemeiate, sper sa fii tu fata care ii arata ca nu are de ce sa-ti fie teama alaturi de persoana care te accepta asa cum esti si te apreciaza in primul rand pentru ceea ce esti nu pentru ceea ce ai.