| Teomari a întrebat:

Imi puteti spune si mei ce este a doua revolutie industriala?(Maine dau test la istorie si am nevoie urgent!)

Dau funda:X:X!

Răspuns Câştigător
| Hieer a răspuns:

Revoluția industrială este procesul tehnic complex prin care munca manuală este înlocuită cu mașinismul. În acest proces muncitorului îi revenea rolul de supraveghere, reglare și alimentare a mașinii. Apariția revoluției industriale a avut ca efect creșterea producției, dezvoltarea orașelor și a științei.

Sper ca e buna asta. Daca iti trebuie ceva mai mult adica (in ce orase, ani in care a fost)E.T.C...imi zici si o sa-ti dauhappy Fundita?

9 răspunsuri:
| Hieer a răspuns:

Revoluția industrială este procesul tehnic complex prin care munca manuală este înlocuită cu mașinismul. În acest proces muncitorului îi revenea rolul de supraveghere, reglare și alimentare a mașinii. Apariția revoluției industriale a avut ca efect creșterea producției, dezvoltarea orașelor și a științei.

Daca iti trebuie ceva m-ai dezvoltat... Poti sa imi zici si o sa iti spun. fUNDITA?happy

| Teomari explică (pentru Hieer):

Raspunsul tau e bun, dar imi trebuie definitia celei de a2a rev. industriala cu dezvoltarea tehnicii si cu descoperirile stiintifice!

| Hieer a răspuns (pentru Teomari):

Pai tu daca dai test la istorie la cea de a2a rev. nu e normal sa o ai in caiet?

| Teomari explică (pentru Hieer):

Ave un prof mai ciudatwinking-ne-a zis definita oral, nu nea dictato

| Hieer a răspuns (pentru Teomari):

Pai cauta si tu pe net si vei gasi...e asa greu?

| Teomari explică (pentru Hieer):

Daca as fi gasit nu as mai fi intrebat happy

| Hieer a răspuns (pentru Teomari):

Parca spuneai ca dai test azi la istorie...Presupun ca ai dat si te-ai descurcat.

| Hieer a răspuns:

Revoluția industrială este procesul tehnic complex prin care munca manuală este înlocuită cu mașinismul. În acest proces muncitorului îi revenea rolul de supraveghere, reglare și alimentare a mașinii. Apariția revoluției industriale a avut ca efect creșterea producției, dezvoltarea orașelor și a științei.

| Hieer a răspuns:

Revoluția industrială este procesul tehnic complex prin care munca manuală este înlocuită cu mașinismul. În acest proces muncitorului îi revenea rolul de supraveghere, reglare și alimentare a mașinii. Apariția revoluției industriale a avut ca efect creșterea producției, dezvoltarea orașelor și a științei.

happy