| xOchelariCuInfraRosu a întrebat:

m-am indragostit de un baiat "stefan" si nu stiu daca ma place. stau in banca cu el si e suuuper! mereu cand vorbesc cu el ne uitam unul la altul in ochii celuilalt. vorbeste frumos cu mine cand sunt singura cu el. dar atunci cand vorbesc cu el si cu inca un baiat/fata el rade de mine si altele. acum cateva zile mi-a zis ca daca am probleme el nu are cum sa ma "apere" pentru ca nu vrea ca ceilalti sa creada ca el ma place. din ce mi-a spus el inseamna ca ma place? ajutati-ma! 1). cum sa fac sa ma placa? 2). cum sa aflu ca el ma place? sad

Răspuns Câştigător
| Sov95 a răspuns:

1. sa iti povestesc ceva ce ne-a povestit fostul meu profesor de religie:

ne spunea ca a avut un elev intra cincea, care, cand a fost intrebat ce este iubirea a spus: 'iubirea este atunci cand un baiat si o fata stau unul langa altul pe o banca cand sunt singuri, dar stau fiecare in capatul opus al unei banci cand sunt insotiti de altcineva'

faptul ca evita sa dea semne ca te-ar placea in prezenta altor fete/baieti nu inseamna ca nu te place. si eu placeam (sau cel putin credeam ca plac) pe o fata din clasa mea, si cumva s-a aflat prin toata clasa, iar toti au ras de mine, si eu m-am simtit din jignit, dar asta este, n-ai ce face. fata insa cand a aflat s-a simtit jignita ca nu i-am recunoscut ca o plac...

2. in legatura cu a doua intrebare, cred ca te place, dar nu poti fi sigur. urmareste-i comportamentul de obicei: cum se comporta cu tine? rade la glumele tale? iti zambeste cand te vede? ii place sa stea pe langa tine? te invita pe afara, la un suc, la plimbare s. a? daca da, eu zic ca te place...

succes oricumwinking

1 răspuns:
| DiaaA_2282 a răspuns:

Hello!
Faptul ca rade de tine si altele, in preajma altora denota faptul ca este un baiat introvertit, nu i-ar place ca altii sa stie ca te simpatizeaza, sau chiar de ce nu, sa te si placa, mult! Si vrea sa o faca pe "smecheru'" de fata cu altii. E inchis in el, nu vrea ca lumea sa afle amanunte despre el, parerile si preferintele lui. N-are nimic, bravo lui! Sa nu-l subestimam pentru astawinking
Nu pot sa-mi dau seama prea bine din ce-a zis daca te place sau nu pentru ca nu stiu exact contextul si de la ce a pornit discutia cu "aparatul". Te ajut.laughing
Trebuie sa ai incredere in tine, in primul rand!winking In al doilea rand, TUPEU! E simplu, cum sa-l faci sa te placa? Pai de unde stii ca nu te place? De ce nu-l intrebi daca vrea sa iasa cu tine undeva, si sa-i spui in fata ca il simpatizezi, ca il placi si daca e reciproc lucrul asta? Conteaza mult sa fi0ti doar voi doi in momentul asta.Asa poti afla daca te place dar, daca nu vrei asa de direct, poti face niste manevre de flirt sa vezi daca iti raspunde la ele, zambeste-i, fa-i cu ochiul, cand se apropie de tine uitate la el de sus pana jos apoi zambeste, il vei face sa aiba incredere in el si va crede ca e perfect pentru tine! Rezultatele sunt vizibile, asta daca te place si el! Daca da, iti va zambii si el si iti va raspunde la flituri.Trebuie sa fii isteata si inventiva, nu uita de incredere!winking Multa bafta! :*