| Lukasssz a întrebat:

Hey TPU, ma aflu intr-o situatie destul de ciudata, adica eu sunt clasa a 11 si stau destul de prost cu franceza.Adica abia stiu cateva cuvinte(nici alea bine) si nu numai eu ma aflu in situatia asta, TOATA clasa se afla in aceasta situatie, nu stiu cum a fost la ceilalti dar eu la generala am avut o singura profesoara (care saraca era vai de capul ei)daca era sa ii dau o nota indiferentei ei de la o scara la 1 la 10 ar fi 20 happy
Acum a cui este vina a elevilor sau al profesorilor(ca nu le-a pasat de elevi sau erau prea plictisiti de viata ca sa mai predea franceza)?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și, și.

| ABCD122 a răspuns:

Este vina atât a elevilor, cât și a profesorului. Profesorul este de vină că nu și-a făcut bine meseria, iar elevii sunt de vină că nu au fost interesați să învețe limba. Dacă un elev își dorește mult să învețe limba franceză, iar profesorul nu își face bine meseria, el va căuta alte metode să învețe limba. De altfel, știam că profesorii de la clasă se pot schimba dacă elevii și părinții lor își doresc acest lucru, deci puteați să acționați atunci, schimbând profesorul cu altul.

| Lukasssz explică (pentru ABCD122):

Era singura profesoara de franceza din scoala? Plus nu poti sa inveti limba franceza fara un profesor?

| ABCD122 a răspuns (pentru Lukasssz):

Ba da, se poate învăța o limbă fără profesor. Sunt atâtea aplicații, atâtea cărți. Pe lângă asta, sunt mulți elevi din mediul rural care, chiar dacă au avut niște profesori care nu și-au făcut meseria, au reușit să învețe și să ajungă departe pe cont propriu.

| Lukasssz explică (pentru ABCD122):

Da si cum pronuntia cum facem? Fara profesor sa vorbim franceza cum vorbeste arabul romana?

| Lukasssz explică (pentru Lukasssz):

Cu*