| Rebeca00 a întrebat:

Mda... am o mica problema cu iubitul meu si am nevoie de sfaturi de la voi dupa ce imi cititi intamplarea.

Am 17 ani, si ca sa va imaginati cum arat, is cea din imaginea de profil. Noi ne-am cunoscut la o cafenea cand o prietena de a mea ne-a facut cunostinta, dar in fine... sa trecem la subiect.
Saptamana trecuta am mers in club, si am vazut ca se HOLBA la o fata blonda, destul de draguta dar totusi... de atunci nu mai vorbeste cu mine si nici nu imi mai raspunde la telefon. De fiecare data cand ii trimit mesaj pe facebook iese, si cand merg sa il caut acasa, mama ei, imi zice ca e plecat. Nu l-am mai vazut de o saptamana. Ce sa cred? Ajutati-ma va rog.

8 răspunsuri:
| dadonexus a răspuns:

O modalitate cam de **** sa ii zici cuiva la revedere.Asa persoana asa manopera(fara suparare). Cauta, analizeaza si mergi mai departe.De cele mai multe ori amarentele inseala si uiti sa arunci o privire si la cei din jur.

| IsabelaIssa a răspuns:

E clar ca te ocoleste si e las, nu vrea sa iti spuna in fata ca nu te mai vrea. Iti da de inteles, nu mai insista. Cauta pe cineva care sa te merite si pentru care sa fii o prioritate nu o optiune.

| AFR81 a răspuns:

Dupa parerea mea, din ce mi-ai zis tu aici, i-a cam pierit cheful de tine. Nu-l mai cauta. Daca te iubeste, o sa vina el la tine si o sa clarificati problema.

| Aasdfghj a răspuns:

Vrea sa o termine cu tine si o face in cel mai urat mod.
Nu-l mai cauta si sterge-l de pe facebook. Daca te cauta spune-i ca modul in care s-a purtat ti-a dat de inteles ca relatia s-a terminat. Si nu, nu te impaca cu el. Baieti nesimtiti si neseriosi sunt o gramada.

| Florennce a răspuns:

Bună!
Scapă de el.
Nu meriți oameni cărora să nu le pese de tine. Dacă i-ar fi păsat câtuși de puțin, și-ar fi dat interesul, însă el nici măcar din politețe nu-ți mai răspunde, dar din alte motive.
Știu că e greu și nu vrei, însă e mai bine pentru tine.
Nu te autodistruge.
O zi bună!

| Doub a răspuns:

Dupa ce ti-a facut toatea asta, il mai numesti "iubit"?raised eyebrows

| DarkOrbitMoon a răspuns:

E destul de clar ca tipul chiar nu merita, s-a uitat la prima care i-a iesit in cale. Nici macar n-are bunul simt sa-ti spuna ce s-a intamplat.
Nu. Nu-i arata ca-ti pasa, insearca sa fii cat se poate de indiferenta, nu-l mai cauta si lasa-l in treaba lui.
Si mna, esti draguta, nu cred ca-ti va fi greu sa-ti gasesti altul care chiar tine la tine.

| BeckhamRZM a răspuns:

Din ce zici tu, i s-a dus cheful. Bineînțeles, tot la tine se va întoarce. Dar pe lângă faptul că nu merită mai este și nesimțit. Putea dracu să spună că s-a terminat și se încheia frumos, nu așa. A văzut o ***, în pat cu ea și pa. Bag mânuța în foc pentru asta.
Ce să crezi? Să crezi că s-a încheiat, nu-l vei mai ierta. Te-ai înjosit destul cu atâtea mesaje și căutări, gata! Ia-o de la capăt, uită-l! E greu? Nimeni nu a spus că e ușor, dar încercarea moarte nu are. Dacă mai ai ceva de spus vis-a-vis de acest subiect sau de orice altceva, te aștept cu un mesaj pe privat! :3.