| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu...eu sunt in clasa a 9-a si imi place de un baiat de a 8-a.saptamana trecuta, marti am mers la el in clasa ca sa imi faca o colega de-a lui cunostinta cu el iar dupa aceea colega lui i-a zis sa mai vorbeasca cu mine sa ne cunoastem mai bine dar se uitau toti colegii lui la noi si el s-a rusinat si a iesit din clasa. dupa aceea pe hol nu prea s-a mai uitat la mine si nici nu a vorbit cu mine, doar a stat sa-i dea numarul meu de telefon colega lui si dupa aceea a plecat desi eram si eu acolo. seara, tot in ziua aceea l-am bagat eu in seama pe mess dar cu greu scoteam doua vorbe de la el. in fine, urmatoarea zi nu a mai intrat pe mess dar peste doua zile da, dar nu m-a bagat in seama si nici eu. cred ca am facut destule si acum astept sa mai faca si el ceva. de joia trecuta nu a mai intrat pe mess si nu stiu ce sa fac.acum toti colegii lui il striga cu numele meu dar lui nu cred ca ii place de mine.cred ca nu trebuia sa ma duc in clasa la el ca acum nu l-am mai vazut de o saptamana si pe afara nu prea iese si nu mai vorbeste cu mine(bine ca nici inainte nu vorbea). credeti ca ar trebui sa mai astept? va face si el ceva sau nu? eu cred ca si-a dat seama ca imi place de el dar de ce nu face si el ceva cand eu am facut primul pas? voi care credeti ca este motivul? vreau cat mai multe pareri, pls. multumesc. stiu ca am mai pus aceasta intrebare dar mai vreau raspunsuri

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| dydysweet a răspuns:

Cred ca el este o fire mai timida si chiar daca ii place de tine nu stie cum sa iti arate acest lucru.u ai facut deja primul pas logic ar fi ca el sa il faca pe al 2-lea.ai spui mai sus ca o fata din clasa de la el ti-a facut cunostiinta cu el atunci intreab-o pe fata aceea daca tot e in clasa cu el, daca a observat ceva ciudat la el cand ea vb de tine. afla daca este timid de felul lui si daca da inseamna ca ii e frica de atitudinea ta.u pari o fata mai indrazneata nu iti este asa de greu sati arati si exprimi ce simti dar el poate nu ea asa.eu zic ca cel mai bine ai astepta sa intervina el si daca nu intervine nu-ti fa griji mai sunt baieti pe planeta. daca tot il cauti sau mereu il sacai nu te apropii de el sper ca te-am ajutat cat de cat