| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu...eu sunt in clasa a 9-a si imi place de un baiat de a 8-a.saptamana trecuta, marti am mers la el in clasa ca sa imi faca o colega de-a lui cunostinta cu el iar dupa aceea colega lui i-a zis sa mai vorbeasca cu mine sa ne cunoastem mai bine dar se uitau toti colegii lui la noi si el s-a rusinat si a iesit din clasa. dupa aceea pe hol nu prea s-a mai uitat la mine si nici nu a vorbit cu mine, doar a stat sa-i dea numarul meu de telefon colega lui si dupa aceea a plecat desi eram si eu acolo. seara, tot in ziua aceea l-am bagat eu in seama pe mess dar cu greu scoteam doua vorbe de la el. in fine, urmatoarea zi nu a mai intrat pe mess dar peste doua zile da, dar nu m-a bagat in seama si nici eu. cred ca am facut destule si acum astept sa mai faca si el ceva. de joia trecuta nu a mai intrat pe mess si nu stiu ce sa fac.acum toti colegii lui il striga cu numele meu dar lui nu cred ca ii place de mine.cred ca nu trebuia sa ma duc in clasa la el ca acum nu l-am mai vazut de o saptamana si pe afara nu prea iese si nu mai vorbeste cu mine(bine ca nici inainte nu vorbea). credeti ca ar trebui sa mai astept? va face si el ceva sau nu? eu cred ca si-a dat seama ca imi place de el dar de ce nu face si el ceva cand eu am facut primul pas? voi care credeti ca este motivul? vreau cat mai multe pareri, pls. multumesc

3 răspunsuri:
| Stassy a răspuns:

Pai uite, fix asa am patit si eucrying daca tie chiar iti place si el nu'ti raspunde...ei bine, inseamna k nu e pregatit pentru asta.I'al usor. Poate mediteaza.I'a de acum incearca sa nu mai faci nimic, poate o sa-ti simta lipsa si o sa faca ceva.thinking Daca nu face nimic, inseamna k nu te place sau Nu Vrea O Relatie.broken heart.e foarte dureros.crying

| KeporLove a răspuns:

Poate e un baiat putin mai timid. incearca sa discuti cu el cand sunteti aman 2.

| CatalinGM a răspuns:

Buna. Daca ai numarul lui incearca sa ii trimit un SMS si spune-i ce simti. Cel mai repede asa clarifici lucrurile. Daca iti este rusine (se intampla mai rar ca unei fete de a 9a sa ii placa un baiat de a 8a) spune-i colegei lui (cea care v-a facut cunostinta) sa incerce sa vorbeasca cu el. Funda?big grin