| eualexandra321 a întrebat:

MULTE PARERI CA AM NEVOIE DE AJUTOR! Un baiat da semne ca ma place cand ma vede :se uita la mine pe furis oriunde as fi,se izoleaza de grup,parca sta si ma asculta de la departare cand vorbesc(il vad), incepe sa rada cand sunt prin preajma si nu se poarta la fel cu prietenii lui cand sunt acolo, parca vorbeste mai putin si mai tare si se da smecher.Chiar daca imi da aceste semne nu vine si nu-mi spune nimic, ca nu-l cunosc doar il vad ca vine in fiecare zi cu autobuzul cu mine si stiu cum il chema si-l aud des cum vorbeste si ce comportament are.

El are clasa la 3 iar eu la etajul 1.In fiecare dimineata il vedeam inainte ca trece pe coridor la mine si se ducea sus, acum nu mai vine sau poate vine da nu-l vad eu.Mai trece in timpul pauzelor pe coridor la mine si cand ma duc sus la el ma studiaza din cap pana in picioare si se uita la mine sprijinit de perete putin departe de ceilalti.In autobuz eu stau cateodata in fata is el sta in spate langa usa si ma vede.Cand autobuzu opreste la statia lui nu iese pe usa de langa el ci vine pe langa mine si ma priveste cu coada ochiului.Cateodata prietenii sai se uita la mine.NU stiu ce sa mai cred acum ca a venit vacanta.MULTUMESC DACA IMI RASPUNDETI LA INTREBARI SI MULTUMESC PENTRU RABDARE:

1.Ma place?

2.De ce nu zice nimic?

3.As vrea sa vorbesc cu el pe facebook dar mi se pare ciudat sa intru si sa-i spun (ca nu-l cunosc)-buna! ce faci?

VOI CE SPUNETI?

4. Eu il plac si ma tem daca aceste lucruri mi se par doar mie sau chiar ma placE?

3 răspunsuri:
| Moncherie a răspuns:

1. Te place

2. Vrea ca tu sa faci primul pas.

3. Nu e nimic ciudat, incercarea moarte n-are

4. Daca se comporta asa doar cu tine, nu si cu alte fete, atunci da, te place. Dar daca face asa cu toate fetele, e doar flirt.

| valentingb a răspuns:

1.DA
2.Pentru ca nu stie ce sa zica, poate e mai timid, chiar daca se da el smecher, poate te considera superioara, poate crede ca nu il bagi in seama...Motive sunt destule.
3.La multi ani x! Sa vada ca nu ai trimis un mesaj la toata lista. Daca nu vrea sa vorbeasca nu e nimic, doar ai fost draguta, daca vrea, super!
4. Daca nu ai 3 ochi, te place happy

| RockLife a răspuns:

1. Fii sigura ca te place.
2. Asa e firea lui, e mai timid, sau asta poate doar cu tine.
3. Spune-i de ex: La multi ani, el probabil va zice mersi si dupa te dai in vorba cu el.
4. Daca este adevarat ce ai spus tu, si el se comporta asa doar cu tine, da te place.