| eualexandra321 a întrebat:

Bunaaaaaa! RASPUNSURI MULTE CA VREAU SA MA LAMURESC! Azi baiatul de care imi place era la magazin si cand m-a vazut a lasat capul in jos si se uita iar cand am trecut de el si intram in liceu m-a privit pana cand am urcat scarile din capatul liceului si m-am intors si m-am uitat la el iar el tot se uita. UITATI AICI ALTE SEMNE:se uita pe furis oriunde as fi, se izoleaza cateodata de grup, ma analizeaza din cap pana-n picioare si el cu prietenii lui nu-i timid dar in preajma mea tace si parca ma asculta ce spun si se uita si prietenii lui la mine cand se uita el.DE CE NU VINE LA MINE SA MA INTREBE CEVA? ca eu n-am curaj.SI DE CE NU MA CAUTA?? eu nu prea i-am dat semne ca-l plac.Nici nu-l cunosc(adica stiu despre el,dar nu de la el)si nici el nu ma cunoaste, numai ca stam in acelasi sat.:*MA PLACEEEE,? CA NU STIU CE SA FAC, SA MA DUC LA EL?

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

De placut te place, asta e clar dar nu vine la tine poate pentru ca e timid cu fetele, da-i un semn ca-l placi

| madycumada a răspuns:

Daca il placi, da-i si tu semne. Uita-te la el, zambeste-i. Poate asta asteapta. Posibil sa te placa daca te priveste mereu. Incearca sa te bagi in seama cu el, vezi daca se leaga ceva. BAfta!

| valentingb a răspuns:

Poate ca ma insel, dar : chiar daca nu este timid in general, devine timid atunci cand e vorba de tine. Asta insemna ca te place, si se poate ca are ceva sentimente pentru tine. Daca vrei sa il cuceresti... e un cuvant mare. Daca vrei sa ii atragi atentia, tot ce trebuie sa faci este sa ii zambesti. Pe bune. Zambeste-i atunci cand se uita la tine, si orice frica ar avea, dispare. Este timid pentru ca nu stie la ce sa se astepte, dar daca ii zambesti o sa stie ca se poate astepta doar la pupici happy happy. Succes! Si nu iti fa griji, daca te place si ii zambesti, stie ce are de facut.