| ღspecialgirlloveღ a întrebat:

Hey TPU!sad
Nu imi merge microfonul la camera web,si mentionez ca am calculator,nu laptop.
Am incercat sa dau la >volum-mic volume si cand am vrut sa dau sa se auda,scoatea un zgomot asurzitor,adica mic volumele,acolo era bifat la "fara sunet", si eu am debifat si am dat la mijoc, adica la volum si scotea un zgomot groaznic.
Cum pot sa imi repar singura microfonul?

Răspuns Câştigător
| Andarock a răspuns:

Bună :*

Este posibil ca micorfonul tău să aibă praf în el. Ia un bețișor de urechi, și curăță microfonul cu mare grijă happy

Sper să-ți meargă apoi.

| ღspecialgirlloveღ explică (pentru Andarock):

Uite,nu stiu, ca virgul camera web este fix la fel ca asta http://www.onestop.ro/images/products/big/camera_web_a4tech_pk5-0.jpg

| Andarock a răspuns (pentru ღspecialgirlloveღ):

Da, încearcă să ștergi cu un bețișor de urechi :* și eu am o cameră web aproape la fel ca aceasta și eu așa am făcut...

| ღspecialgirlloveღ explică (pentru Andarock):

Unde sa sterg cu betisoru?

| Andarock a răspuns (pentru ღspecialgirlloveღ):

În jurul microfonului. Deoarece pe acolo, sunt spații mai micuțe.le-ai văzut? oricum. vezi, ai mare grijă cum cureți praful cu bețișorul. happy

| ღspecialgirlloveღ explică (pentru Andarock):

Alta metoda mai stii?

| Andarock a răspuns (pentru ღspecialgirlloveღ):

ăăă. din păcate nu. sad Doar pe aceasta o știam.

| ღspecialgirlloveღ explică (pentru Andarock):

Si daca nu merge metoda asta?