| Trollaritza a întrebat:

O intrebare mai ciudata venind de la o fata care isi bate joc de altii

Chestia este ca un baiat ma placea, eu nu il placeam. Peste 2 ani mi-am facut Facebook si i'am vazut profilul si m-am indragostit de el si apoi o prietena de amea (il cunoaste) i'a dat idu meu de mess, vorbind prea mult l'am innebunit de cap si acum ii place de cea mai buna prietena a mea (alta). Bun, ea mi-a dat idu' si parola ei de mess ca sa'l enervez pe acel baiat cu am facut eu cu el (ea nu il place). Si eu nu pot sa il enervez sau sa il ranesc ca mie imi place de el (sa il ranesc pe idu de mess a prietenei). Deci pareri:
a) Sa imi fac datoria de a il rani ca sa'l recuperez
b) Sa nu il ranesc pe contul' fetei sa nu fiu egoista happy
Pareri Mie mi se pare amuzanta chestia asta da' Vreau Pareri >:

9 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Daca il ranesti il pierzi definitiv.asta e sigur!

| LeonardoDiCapra a răspuns:

Eu nu am sa-ti arunc critica precum ALTII, dar eu as alege A.desi B-ul este cel mai corect.
Gandeste-te putin! Daca il placi, el, ranit, se va intoarce la tine, iar el nu trebuie sa afle niciodata ca tu l-ai facut sa se simta prost, de pe id-ul prietenei tale.
Pe de alta parte, b-ul e cinstit, iar daca ai vrea sa-l vezi fericit ai putea sa-l lasi asa.Aici ai o mica, mare problema. Daca il lasi asa, el nu va fi niciodata cu prietena aia a ta, iar tu vei suferi degeaba.
Eu totusi sunt de parere ca mai bine sufera el o zi, doua, decat sa suferiti amandoi.

Succes!

| Azazea a răspuns:

Ce cred?
nu vrei sa stii, crede-ma.

| Kennziiie a răspuns:

Dura situatie.

| iuliatntbumbum3107 a răspuns:

Draguto, cati anisori ai?
1) tu nu stii ce inseamna sa te indragostesti
2) nu ai cum sa te indragostesti de cineva doar din pozele de pe facebook
3) daca ai mai putin de 14 ani eu zic sa lasi problemele de genul asta si sa te bucuri de copilarie

| Trollaritza explică (pentru iuliatntbumbum3107):

Mai mult de 14

| Trollaritza explică (pentru iuliatntbumbum3107):

Am 14 dar eu si prietenele mele ne comportam ca niste copii si.

| iuliatntbumbum3107 a răspuns (pentru Trollaritza):

Eu zic sa nu te arunci cu capul inainte pentru baiatul asta pentru ca nici nu il cunosti si plus de asta sunt altii care poate chiar te plac, mai bine fale loc lor

| yooady a răspuns:

B) sa nu il ranesc pe contul fetei sa nu fiu egoistaa.plizz funda