| AskAndAnswer a întrebat:

O 'prietena' de-a mea ma irita rau de tot. Numele ei este Rana, si este din Egipt (isi merita numele; este o mare rana in...) De ce o urasc? Stau langa ea in ora de Stiinte si Spaniola. Isi baga degetele in nas si dupa mananca...e dezgustatoare, gretoasa. Sa nu mai zic ca nu cred ca a vazut vreodata sapunul. Simplu! Daca as fi avut 8, 9, 10,12 ani as fi zis... dar la 16 ani? Nimeni nu o suporta, si nu are prieteni. Intr-un fel, ma simt prost pentru ea. Nu spuneti; 'Las-o ca e saraca', pentru ca va inselati. Are un Iphone 4s, si isi cumpara bijuterii zilnic. A dat 70 de lire pentru manichiura (350 ron). Se baga tot timpul intre mine si prietenii mei. Doar pentru ca nu are altii, desi am mai zis asta odata. Am incercat sa fug de ea. Dupa incepe sa planga. Nu o suport. Ar trebui sa fac efortul de a vorbi cu ea? Daca fac asta o sa ma considere prietena pe viata, si nu prea imi doresc asta. Inteleg ca am fost pic cam rautacioasa, dar incercati sa va puneti in postura mea. Sunt amuzant, dar nu este. E destul de ciudat. -funda-

Răspuns Câştigător
| ѕмιℓєfσямєℓℓу a răspuns:

Buna. Imi pare tare rau sa aud ca esti in postura asta. Si eu am fost aproape in situatia asta.
Am incercat sa le ignor. Prima data nu a inteles. A doua data a inteles. Aleluia laughing.
Nu trebuie sa iti faci griji pentru ea. Nu esti mama ei. Si daca se comporta asa cu tine, asta inseamna ca saraca, nu are o viata. Nu mi se pare ca esti rautacioasa daca o ignori sau daca o lasi sa sufere. Trebuie sa realizeze ca ea are o problema, nu tu.
Nu fugi de ea, pentru ca asta mi se pare ultra aiurea...

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu trebuie sa te preocupi de ea, pur si simplu nu o baga in seama, nu te uita la ea-fii atent la ora.Si eu am avut candva in clasa colegi scarbosi.
Copii cu bani nu sunt neaparat si destepti si buni la suflet.
Ea nu este impacata cu ea, sa stii! Daca vrei sa-i dai o sansa, da-i, daca nu, nu.
Explica-i frumos ca nu vrei sa fiti prieteni si incearca sa o eviti.

| AskAndAnswer explică (pentru anonim_4396):

Am incercat... Tot vine dupa mine si prietenii mei. Incepe sa planga si dupa incepe sa se ia de tine. Am uitat sa spun ca e o batausa, si ca se ia la cearta cu toti...

| anonim_4396 a răspuns (pentru AskAndAnswer):

Bine.