| Tetetetetetetetetetetteteteretetwrwrw a întrebat:

Hey tpu..parintii mei sunt divortati, mama e plecata in Italia si vine vara si sta pana la ziua mea..eu stau cu bunica mea si cu matusa cand mai trece pe aici pentru ca vara pleaca in vacanta in Grecia pana toamna..cand e mama aici ma raneste, imi zice ca mai bine a omori de mica, ca sunt proasta, urata si cateodata ma si loveste...cu bunica ma inteleg bine chiar daca mai avem noi certuri..la fel si cu matusa mea, ma deranjeaza faptul ca ea tine mai mult cu mama si cu sora mea mai mare care sta la 100 de km de noi si ma batea tare cand statea aici, ma face curva, panarama etc..stiu ca eu sunt o persoana frumoasa si am o personalitate puternica,asa cum mi-a zis si o prietena buna de a matusii mele unde merg mai mereu sa ma mai descarc pentru ca e mai de treaba ca un psiholog, dar ma doare ce zic ele despre mine, plang noaptea in perna, imi fac rau singura, cateodata nu mai mananc..colegii sunt ok si de fata cu mine sunt de treaba dar pe la spate ma urasc si ma barfesc..am cateva prietene online si le zic mereu lucrurile astea si ele ma ajuta sa mai trec peste si chestii.Mi-am luat foarte mult bullyng pentru ca sunt slaba, pentru ca nu am dintii crescuti drepti etc..anul trecut m-am mutat la sora mea cateva luni si plangeam zilnic pentru ca imi era dor de orasul in care stateam si imi era dor sa fie ca inainte, iar sora mea ma jignea si ma batea.M-am intors aici dar mi se intampla ce am zis mai sus..am unele momente in care vreau doar sa mor, nu inteleg de ce traiesc daca ma urasc toti. Vreau cateva sfaturi

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ce vârstă ai?

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

| NarcisIfrim a răspuns:

Cati ani ai de ti se intampla toate aceste chestii?

| FDJYHRF a răspuns:

Pot sa spun ca te inteleg. ar trebui sa incerci sa nu mai bagi in seama ce spun colegii tai pe la spate. e ok sa plangi, sa te descarci, dar niciodata sa iti doresti sa mori viata ta e unica, tu esti unica, ai putea incerca sa discuti cu matusa ta sa ii explici ca ai aprecia daca ti-ar lua apararea in fața mamei tale s-au vorbește bunica ta. Hai sa iti spun o mica parte din povestea me relatie toxica timp de 4 ani in generala si clasa a9a toti se luau de mine si ma faceau panarama. Acum tata vrea sa se omoare(are 3 zile de cand nu mai manânca doar bea mai are o saptamana asta daca nu se trezeste la realitate) din cauza mea pentru ca am fost violata el crezand in continuare ca eu am vrut. tata a vrut sa ma omoare, scandal in fiecare seara am dormit si afara de 2 ori am fost 4 ani in depresie si inca sunt numai ca acum se numeste depresie-maniacala ( adica am cateva zile in care sunt depresiva iar altele in care sunt fericita si euforica) tot m-a facut sa ma simt mai bine a fost sora mea IAR IN CAZUL TAU PRESUPUN CA BUNICA TA. Trebuie sa inveti sa te pui pe primul loc iar cand cei dragi te jignesc iți intra pe o ureche si iti iese pe cealalta in timp nu are sa iti mai pese de jignirile si bataile lor. Invata si creeazati un viitor bun e singura cale se scapare. cand tesimti foarte trista fa sport s-au citeste, repeta-ți in minte ca esti PUTERNICA

| Tetetetetetetetetetetteteteretetwrwrw explică (pentru FDJYHRF):

@FDJYHRF multumesc mult, putem fi prietene daca vrei.