| LovingAdam a întrebat:

happy. Peste cateva saptamani voi participa la un concurs, in care consta in redacatarea unei compuneri pe tema "aventura" Ma pricep la scris doar ca nu stiu despre ce as putea sa scriu, imi puteti da cateva idei? Funda. happy

1 răspuns:
| LumiBo a răspuns:

Aventura ma duce cu gandul atat la o fuga de ceva (realtitate-fuga in vis, intr-un alt spatiu
responsabilitati-ocolirea sarcinilor
sau fuga fizica-de acasa, de la un fel de internat), cat si la o alergare psihica- aventura de a lupta cu tine pentru a-ti indeplini un scop. De asemenea mai poate fi si aventura iubirii, aventura in incercarea regasirii de sine pornind de la o stare toxica a fiintei.

Bafta:*