| Alllllexandra a întrebat:

Profesoara mea de sport a spus ca din semestrul al doilea o sa facem gimnastica.Si saritul peste capra,rostogolitul pe saltele,podul intra in acest gen de sport? Si daca imi mai puteti spune alte chestii pe care le voi face, poate chiar din experienta voastra. Precizez ca sunt clasa a noua.Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| CannbalCorpse a răspuns:

Podul de sus de jos, saritul caprei, erostogolitul pe saltele mingea de oina. lumanrea, barca, spagatul

| thedistroyer a răspuns:

Pai podul intra la gimnastica. Noi facem si fete si baieti gimnastica aproximativ la fel..noi baieti avem in plus statul in cap si fetele au podul din picioare. Saritura la capra e altceva. Si e nasol la saritura la lada ca trebuie sa te rostogolesti pe ea. Dar tu in ce clasa esti? La gimnastica ai rostogolirile inainte ghemuit, inainte departat, inapoi ghemuit, inapoi departat, lumanrea, podul, statul in cap si atat cred.

| Alllllexandra explică (pentru thedistroyer):

Sunt in clasa a noua, am zislaughing si sunt fata.Deci fetele n'o sa trebuiasca sa stea in cap? Si care e treaba cu saritura la lada?

| thedistroyer a răspuns (pentru Alllllexandra):

Eu ti-am zis ce am facut in clasa a 7. Banuiesc ca tot astea or fi nu stiu. AKm sunt in a 8 thinking Vezi ce zic astia mai mari tongue

| Ciumpi35 a răspuns (pentru Alllllexandra):

O sa trebuiasca sa stea in cap si fetele si baietii! saritura la lada nu stiu exact daca faceti dar contine rostogoliri!

| PoUfOuLeTe a răspuns:

O sa faci rostogolirile din ghemuit inainte,inapoi si cele din departat,la fel inainte si inapoi,lumanarea, podul de jos, podul de sus(cu ajutorul cuiva), cumpana pe un picior, sfoara si roata...cam atat trebuie sa fac eu la gimnastica la sportangry

| BuGz a răspuns:

Da intra si podul
mai sunt si saritura peste capra rostogoloro ( imi multe feluri pe saltele ) la baieti forta al fete mai mutl gimnastica ( porul sfoara lumanarea )
Fundita!?!?!

| Ciumpi35 a răspuns:

Eu sunt in clasa a 5 a si deja am facut la saltele si la capra. la saltele veti face rostogoliri, podul, lumanarea etc... si saritul la capra este foarte usor nu trebuie sa iti faci griji!winking succes!winking