| cinevapelume a întrebat:

Hey Tpu..recent m-am despartit de prietenul meu si acum nu pot sa il uit, totul parea sa mearga bine pana la un momentdat, a inceput sa fie mai indepartat apoi nu mi-a mai vb deloc ...prieteni lui mi-au spus ca nu vrea sa mai fie cu mn... apoi l-am intrebat pe el.a zis ca nu e adevarat ...am lasat asa, intr-o zi am primit un sms in care spunea ca ii e dor de mine si vrea sa ne vedem...(acest mesaj l-am primit dupa o sapt in care nu am mai vb deloc)eu i-am spus initial ca nu vreau,pana la urma am hotarat sa iesim, cu o zi inainte sa iesim mi-a spus ca e ocupat...iar peste vreo 2 zile ne-am despartit.
Nu pot sa inteleg ce sa intamplat
Mai rau acum e cu alta.
Nu il pot uita. Aveti niste sfaturi?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Lasa timpul sa treaca si incearca sa nu te gandesti la aceste evenimente. Incearca sa eviti sa stai singura si pastreaza-te in permanenta ocupata cu ceva (temele, filme, carti, iesiri cu prietenii). Petrece cat mai mult timp cu oameni dragi si razi, razi cat mai mult ca astfel ii va transmite creierului tau mesajul ca esti fericita.
Fii tare, vei trece peste. happy

| R0R0 a răspuns:

Evita-l.Nu te mai gandi la el.
Nu te merita.

| Ella27 a răspuns:

Nu il poti uita pentru ca tu chiar l-ai iubit. Pentru el a fost iubire trecatoare. Nu trebuie sa faci o tragedie. Toti trecem prin asa ceva, mai ales la adolescenta. Experimentam si invatam din greseli. Pana cand o sa gasesti acel baiat care sa te dea cu adevarat pe spate, o sa mai treci prin multe relatii, stai linitita happy