| anonim_4396 a întrebat:

Sper sa aveti rabdare sa cititi tot si sa ma puteti ajuta cu un sfat! Mentionez: funda + voturiwinking.

So..sunt fata si am aproape 14 ani. Fac dans sportiv si sunt indragostita de partener. Eu am inceput sa dansez cu el acum un an de zile caci imi placea enorm de tare de el si lui de mine. si plus de asta aveam prea multe neintelegeri cu fostul partener. Problema e ca acest baiat este cam distant cu mine..si de cate ori ne intelegem f bine intervine ceva sau cineva si noi ne certam. dar ne certam urat de tot, eu la sfarsit plangand intotdeauna. In fiecare pereche exista certuri caci sunt inevitabile, insa nu cum sunt la noi.
El se poarta mult mai afectuos cu celelalte fete, iar cu mine foarte rar.. Am incercat de atatea ori sa ii explic ca ar trebui sa se comporte altfel cu mine, caci pana la urma urmei ii sunt partenera si ca sa facem performanta trebuie sa ne intelegem ff bine inainte de toate. Deci in concluzie intrebarea este: cum sa-l fac sa se reindragosteasca de mine? Sau macar sa ne inteleg mult mai bine...sa devenim prieteni buni. Cateodata imi da de inteles ca ma place cat de cat, dar dupa redevine rece. Nu stiu ce sa ma mai fac. Ajut plz puppy dog eyes!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Studiaza-i atent comportamentul. Daca vezi ca te trateaza cu raceala in mod special, e clar ca te place, dar nu-si accepta sentimentele sau nu stie cum sa si le exprime.Cu cat e mai distant, cu atat te place mai tare.
Da-i de inteles si tu ca il placi si roaga-l frumos sa se comporte altfel cu tine.
Sau... poti sa-l ignori si tu, asa cum o face el.

| emolica42 a răspuns:

Da e o problema destul de delicata insa e clar ca te placewinking ai spus ca e afectuos cu celelalte fete,daca te-ar trata si pe tine asa,nu ai fi in ochii lui doar o persoana normala? ei bine, in realitate nu esti, esti mult mai mult deci... asta este felul lui de a exprima asta, te place mult dar pentru ca se intimideaza in interiorul lor incearca sa fie reci pe dinafara pentru a da un aspect de om 'ca piatra'. stiu multe persoana in genul asta, nu este ceva anormal deci incearca sa fi draguta, blanda sa nu aiba fricawinking

| JustWeee a răspuns:

Nici nu stiu cum sa ma mai comport cu el..ba sa fiu indiferenta ba nu.off.sad

| JustWeee a răspuns:

Si de multe ori ironizeaza chestiile, si pur si simplu iti bate joc de mine. straight face