| anonim_4396 a întrebat:

Sper sa aveti rabdare sa cititi tot si sa ma puteti ajuta cu un sfat! Mentionez: funda + voturi.

So..sunt fata si am aproape 14 ani. Fac dans sportiv si sunt indragostita de partener. Eu am inceput sa dansez cu el acum un an de zile caci imi placea enorm de tare de el si lui de mine. si plus de asta aveam prea multe neintelegeri cu fostul partener. Problema e ca acest baiat este cam distant cu mine..si de cate ori ne intelegem f bine intervine ceva sau cineva si noi ne certam. dar ne certam urat de tot, eu la sfarsit plangand intotdeauna. In fiecare pereche exista certuri caci sunt inevitabile, insa nu cum sunt la noi.

El se poarta mult mai afectuos cu celelalte fete, iar cu mine foarte rar. Am incercat de atatea ori sa ii explic ca ar trebui sa se comporte altfel cu mine, caci pana la urma urmei ii sunt partenera si ca sa facem performanta trebuie sa ne intelegem ff bine inainte de toate. Deci in concluzie intrebarea este: cum sa-l fac sa se reindragosteasca de mine? Sau macar sa ne inteleg mult mai bine...sa devenim prieteni buni. Cateodata imi da de inteles ca ma place cat de cat, dar dupa redevine rece. Nu stiu ce sa ma mai fac. Si de multe ori ironizeaza certurile noastre.pur si simplu isi bate joc de mine in acele momente! Pe facebook da like la pozele altor fete, iar mie imi da doar la pozele in care e si el. straight face Ajutor plzzz puppy dog eyes!

5 răspunsuri:
| LetMeHelp a răspuns:

Poate ii este teama ca tu sa nu-l respingi cand o sa-ti spuna ca te place.Paote nu stie ca il placi.Sau...poate pur si simplu nu te place.Mai poate exista o chestie:ai facut ceva cu el, te-ai purtat cu el mai urat si acum se razbuna prin a te face geloasa. Spune-i ce simri si intreba-l de ce se comporta asa.Nu te intimida...Fa-l si tu gelos.Umbla cu alti baieti.

| Adelina004 a răspuns:

Waw...pentru un moment credeam ca vorbesti despre mine.Si mie mi se intampla la fel ce coincidenta.In fine dupa parerea mea nu ar mai trebuie sa ii repeti intr-una ca ii esti partenera la acel dans pentru pe unii baieti ii pot enerva chestiile de genul asta.Si daca el este distant cu tine incearca tu sa il mai apropii cat de cat(iesiti undeva la o plimbare sau chiar la o cofetarie, ceva sau daca nu vrei tu sau poate ca nu vrea el sa iesiti numai voi puteti iesi in grup cu amicii )si arata-i atunci ce fel de fata esti tu.Deschide-te! Spune-i ca il placi pentru ca daca incepi sa ii spui tu s-ar putea ca el sa continuie prin a-ti spune si el ce simte pentru tine, doar trebuie sa ai putina incredere in tine. Incearca ce ti-am zis ...incercarea moarte nu arewinking

| ĦαvɘƑȕη a răspuns:

Eu zic sa nu-ti mai bati capu cu el...nu te merita

| Mereoleacădeusername a răspuns:

Draga mea, dragoste cu forta nu se poate, crede-ma am aproape aceeasi situatie ca a ta.

Dar. e o chestie smug
Fii tu rece si comprota-te ca el, sa vezi, ii place acest comportament sau nu. Daca o sa insiste sa il bagi in seama si sa discuti cu el, inseamna ca poate-poate simte ceva pentru tine. La mine a mers laughing. acum vezi tu ce va fi happy
Mult succes! Te pup :*

| xtream102 a răspuns:

Incearca sa afli dc te ignora in unele cazurihappy