| Unciuleanu_Alexa_2000 a întrebat:

stau si ma gandesc ca mai este putin si voi iesi in fiecare zi cu prietenii mei nu ca ar fi o problema dar baiatul pe care il plac si el ma place pe mine, prietenii ma numesc iubita lui, dar nu este adevarat. Cum sa scap de asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă vă placeți reciproc, de ce nu acorzi o șansă unei relații? Din punctul meu de vedere, a unui străin, nu cred că poate fi atât de deranjant, încât să eviți ceva ce chiar poate să fie frumos în viitor. Poate în prezent ți se pare inconfortabil, dar dacă aș fi în locul tău, pe seama glumițelor reproșate de prietenii tăi, aș profita la maximum!
Pentru că, la urma urmei, oricât de mult le-ai arăta prietenilor tăi ca tu nu ești intr-o relație cu el, cu atât o să abuzeze de gluma respectivă. Așa funcționeaza prieteniile adolescentine.

Joacă conform psihologii inverse, joacă-te cu subconștientul lor, și încearcă să răspunzi nu cu aroganță, ci ca și cum ar fi adevărat și nu te-ar deranja vorbele lor. Dar asta ar putea fi o problema pentru băiatul respectiv...

E alegerea ta, mult succes!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Le zici cum sta treaba

| Andreeush a răspuns:

Spune-le că nu sunteți împreună, ce e așa de greu?

| comyne a răspuns:

Pai in primul rand le poti expica pur si simplu ca nu sunteti impreuna...sau daca tot va placeti reciproc ati putea fi impreuna.
In al doilea rand, daca vrei sa scapi complet de banuiele ca iti place de el sau ca sunteti impreuna tot ce trebuie sa faci e sa le spui prietenilor tai ca iti place de altcineva: poti spune ca esti indragostita de un actor sau cantareti si sa le arati poze cu el sau poti sa spui ca iti place de o alta persoana pe care o cunosti