| varcolitalitamare a întrebat:

Acum trei saptamani am fost la una din cele mai bune prietene acasa,am iesi cu ea la prietenii ei de acolo si mi-a atras privirea un baiat,Stefan.O fata de acolo ne-a zis ca ne placem si el a zis ca are deja o iubita, pe nume Ioana.Cea ce era adevarat.Nu mi-am putut lua gandul de la el.apoi peste vreo trei saptamani m-am dus iarasi acolo.Iar prietena mea,Octavia m-a intrebat daca imi place de Stefan. Normal,am zis nu adica recunosc foarte greu. Apoi ea a spus ca nici lui de mine,dar atunci m-am prins ca ascunde ea ceva. Imediat cand am iesit pe strada s-a dus la un alt baiat si i-a spus ceva la ureche,fara mine. Apoi am mai stat si am intrebat-o ce i-a spus baiatului.Ea mi-a zis ca lui Stefan ii place de mine. Si a inceput sa imi bata tare inima. S-a dus din nou l-a baiatul ala si i-a spus iarasi ceva.El a zis ceva de genul: - Haim, ma Octavia! Ai incalcat pactul! A venit Octavia la mine si mi-a zis ca de fapt nu ma place, doar m-a pacalit.Nu stiu ce i-a venit Octaviei in minte si sa zica sa ne jucam baba-oarba,da,stiu,ciudat! Ne-am jucat! Si de fiecare data,Stefan zicea : - Dabea astept sa fie,zicea numele meu, ca sa vedeti ce ii fac! Adica?! A si da imi ridica din sprancene si imi facea cu ochiul! Apoi dupa ce am terminat Octavia a i-a zis lui: -Trebuie sa-i zici! Si zice tot ea: -Stefan te place! - Da. Bine, putin spune el -Mie mi-ai zis ca iti place foarte mult de ea! Spune Octavia. El tace. Si ne-am intalnit pe facebook. Cand era online l-am intrebat ce mai face! Mi-a raspuns si m-a intrebat si pe mine. Apoi Mi-a zis ca se mira cum mai vorbesc cu el dupa ce am aflat ca ma place.I-am zis sa stea linistit! Normal ca mai vorbesc cu el.Si problema e ca nu stiu cum sa-i zic ca si eu il plac!

6 răspunsuri:
| Aeri a răspuns:

Trebuia să îi spui atunci când ați discutat pe facebook. Dacă el ți-a spus că se miră că mai vorbești cu el după ce ai aflat că te place, trebuia să faci și tu o aluzie, ceva.
Dar ai grijă, dacă băiatul are prietenă asta poate fi o piedică. Gândește-te, dacă el are prietenă și spune că te place, poate și dacă voi 2 ați fi fost împreună i-ar fi zis alteia că o place. E doar o idee, însă verifică înainte să vezi dacă te place cu adevărat.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Dragoste de copii, drăguţ. Zi-i direct că n-ai nimic de pierdut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! In primul rand trebuie sa te gandesti serios la faptul ca Stefan are prietena si nu cred ca vrei sa fii acea ''scorpie''care le da peste nas si care se baga intre ei.In al doilea rand,daca el te place cu adevarat, de ce nu renunta la prietena aia a lui la care presupun ca nu tine daca ti-a spus ca te place si sa iti ceara ceva gen : mai mult de o prietenie? Poti sa ii spui frumos pe facebook daca tot vorbiti happy.Tot nu am inteles care a fost faza cu Octavia, dar nu prea a fost frumos ce a facut.Ia si invinge-ti frica pentru ca mintea e cea care simte toate aceste emotii, atasamente, pofte si dorinte.Stai chill daca nu, pentru ca totul va veni de la sinehappy Good luck.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani aveti? raised eyebrows In fine, ii poti spune in fata sau pe net, iti poti ruga prietena sa ii spuna sau ii poti demonstra ca il placi.
Si cum ramane cu prietena lui? Nu stiu cat de serios este daac are prietena si flirteaza cu tine.

| varcolitalitamare explică (pentru anonim_4396):

Am 17 ani si el la fel... Si da mi-ai dat de gandit cu seriozitatea

| varcolitalitamare explică:

Si eu am gandit ca nu pot sa le distrug relatia adica as fi chiar rea.