| ela_8013 a întrebat:

stie careva vreun site foarte bun de tradus din limba engleza in romana cuvant cu cuvant funda

Răspuns Câştigător
| Foca a răspuns:

Buna Ela. Ia id meu si iti zic exact ce trebuie facut. Am un id care traduce foarte bine, E de 3 ori mai bun ca google translatewinking. Ti-l Dau doar cu funditabatting eyelashes
Succes.
Ciaowinking

8 răspunsuri:
| CristineDelaruss a răspuns:

Http://translate.google.ro/? hl=ro&tab=wT#
E bunicel, insa trebuie sa selectezi limba, si daca nu iti traduce exact o propozitie, atunci incearca sa cauti cuvantul in sine si sa'l aproximezi.
Bafta!

| mistakeofyourlife a răspuns:

Http://hallo.ro/

Nu e foarte bun, dar sper sa te descurci cu el. Daca vrei intr-adevar un dictionar englez online foarte bun, unde sa gasesti orice expresie iti recomand:

http://oxforddictionaries.com/? attempted=true

Dar explicatie este tot in engleza (se folosesc cuvinte cunoscute, elementare). :) Sper ca te-am ajutat!

| Enma a răspuns:

Nu asi sti eu gadget care til descarci de pe siteul de la windows-ul tau si poti sa scrii o compunere intreaga si ti-o traduce happy

| Pitic a răspuns:

Scuze dar google nu e bun
asa ca nu merita sa incerci acolo.
te asigur ca aici http://www.translator-online.ro/ e cel mai bine il folosesc si eu si e unul dintre cele mai bune.
garantez.

| aly07_5832 a răspuns:

Dictionar-roman.com e cel mai bun.si eu il folosesc.:d

| iulyluvy a răspuns:

Incearca pe translade si acolo jos sub cuvant apare un patrat si da clic pe el si iti zice cuvantulhappy