| Myrru a întrebat:

Stiti ceva concursuri la care as putea sa castig o pereche de role? nu le-am zis inca parintilor ca vreau pentru ca sunt sigura ca ar zice ca nu imi cumpara pentru ca as putea sa cad si sa-mi sparg capu' bla bla bla...Deci daca le castig nu cred ca ar mai avea ceva impotriva in a ma da cu ele...nu? >: big grin Dau o FUNDOAIEE!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Spune-le că sunt mult prea protectivi cu tine şi că vei fi atentă. Oricine cade, indiferent dacă e pe role sau pe propriile picioare. Păi, să mergi cum ai învăţat? Aşa şi cu rolele, doar pe picioare nu te-ai născut învăţată să mergi, din căzături te-ai obişnuit! Explică-le asta şi lor, dacă nu, cere ajutorul unui adult care te înţelege şi are un oarecare respect în ochii părinţilor. De exemplu: o mătuşă, bunica, psihologul şcolii, diriginta etc.
P.S. Nu există concursuri unde se câştigă role! Eventual poate vreunul sportiv, dar nu e unul anume.

1 răspuns:
| Scumpilicii a răspuns:

Nu sunt concursuri de asa ceva, fetita rolling on the floor! De unde ai scos-o? :-s.
Parerea mea este sa le zici ca iti doresti foarte foarte mult o pereche de role, si sa ii rogi sa-ti cumpere. Le spui ca vei fi atenta si vei avea grija de tine. Aceasta este parerea mea happy. Succes, scumpo :*!
Funda? big grin