| CapraSnitzi a întrebat:

sunt chitarist solo si am o trupa care nu prea e buna (tobosarul ne trage in jos) si nu stiu ce sa fac. nu am gasit nici-un alt tobosar si de asta vreau sa fa intreb. voi ce ati face?

Răspuns Câştigător
| AndreeaRV a răspuns:

Spuneti-i ca nu se descurca, mai lasati-l cateva saptamani sau o luna sa vedeti daca progreseaza. Daca nu progreseaza va trebui sa gasiti un alt tobosar. Ati putea incerca pe grupul asta https://www.facebook.com/groups/364797800246226/?fref=ts (spui de unde sunteti si ce cautati)
Daca nici asa nu gasiti va trebui sa iti cauti alta trupa. Eu sunt solist vocal si am trecut prin aceeasi problema. Din pacate nu am avut ce face si trupa s-a destramat. Poate voi aveti mai mult noroc. Succes.

8 răspunsuri:
| Fernando9Torres a răspuns:

L-as trimite pe tobosar la un curs!

http://giphy.com/gifs/sGpHE1wS1PFWo

| RockNbeer a răspuns:

Care-i mai exact problema? nu mentine tempo-ul? n-are imaginatie?

| CapraSnitzi explică (pentru RockNbeer):

Pierde ritmul, se grabeste uneori si daca-i zic sa invete o melodie, invata doar ritmul de baza si cam atat. cu alte cuvinte e neserios

| RockNbeer a răspuns (pentru CapraSnitzi):

Nu-i usor sa gasesti un tobosar...fie el incepator. Daca crezi ca poti gasi altu, scapa de el, daca nu, invata sa folosesti EZDrummer sau alt soft de tobe...sau invata tu tobe thinking
Chiar iti recomand a 2 a varianta daca ai de gand sa te pui si pe compus

| CapraSnitzi explică (pentru RockNbeer):

Cand m-am apucat de muzica, prima data voiam sa devin tobosar dar nu am talent, nici coordonare. si apoi am decis sa devin chitarist

| RockNbeer a răspuns (pentru CapraSnitzi):

Mno,atunci,ramane cealalta varianta...

| Snowal15lea a răspuns:

De obicei daca ii spui unei persoane adevarul cauta sa corecteze greselile. Daca insa nu reuseste cautati altul. Si ar fi de preferat sa intrebati pe toata lumea daca stiu un tobosar.Sau sa puneti anunt pe fb ca poate gasiti. Am avut o cunostinta care nu gasea chitarist si a facut asa si a gasit.

| Diabolik94 a răspuns:

Buna! Cred ca ar trebui sa fiti sincer cu el si sa-i spuneti ca ar trebui sa mai exerseze.Acordai un timp tobosarului, daca lucrurile nu evolueaza cautati alta persoana. Sper ca te-am ajutat! Take care!