| CyanDanger a întrebat:

sunt clasa a 8-a si in curand voi avea banchetul. As dori sa particip la Miss & Mister, dar problema este ca nu stiu cum se procedeaza. Adica ce trebuie sa faci ca sa castigi? Eu stiu ceva de voturi si de niste probe.

4 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

De ce trebuie neaparat sa castigi? Important este sa te distrezi cat mai mult. Pai vor fii probe de dans, sa dansezi cel mai bine.Proba cu declaratia de dragoste din nu stiu ce cuvinte(ai nevoie de imaginatie rapida), probabil te va pune si sa canti.

| AFR81 a răspuns:

De asta trebuie sa se ocupe profesorii care organizeaza banchetul. Intreaba-i mai bine pe ei. De asemenea, cu siguranta vei afla in timpul petrecerii despre ce e vorba si vei putea participa. De obicei trebuie sa faci ceva, sa dansezi probabil, iar cei prezenti vor vota. Cine are cele mai multe voturi, castiga.

| MiruMoon a răspuns:

Hei,in clasa a8-a nu se face miss si mister, abia in a9-a^^

| sweetlife a răspuns:

Si eu am banchetul anul acesta insa noi nu facem Miss and Mister ca nu e obiceiul prin zona. Insa din cate stiu fiecare scoala -clasa isi face probele (de exemplu:de talent, de modeling, de aptitudini, diferite joculete distractive ) iar participanti sunt alesi in functie de voturile celorlalti si in functie de cum s-au descurcat la probe.Verisoara mea mi-a zis si niste mici detalii-secrete:in acea seara trebuie sa schimbi mai multe tinute, trebuie sa fii calma si sa zambesti, trebuie sa mergi la coafor pentru a te pune la punct iar restul depinde de parerea celorlalti cu care ar fi trebuit sa fi prietena. Deci sper ca te-am lamurit cam in ce consta acest concurs SI iti doresc succes