| Lukasssz a întrebat:

Hey TPU sunt in clasa a 11 si am o intrebare.Pot sa ma mut de la un liceu teoretic la un liceu cu profil sportiv? Daca da la ce trebuie sa dau diferente?

1 răspuns:
| KrYpToCiD a răspuns:

Teoretic e posibil. Legat de diferente... trebuie sa iei materiile din anii 9-11 de la ambele profile si sa vezi ce are profilul sportiv si nu are profilul pe care l-ai urmat si alea sunt diferentele.

Motivul din spatele acestei schimbari... radicale, nu il stiu, dar sunt destul de sigur ca nu se prea merita. Teoretic, daca nu iei diferentele nu ti se accepta transferul sau o sa fi corigent la materia respectiva, mi se pare prea mare bataia de cap pentru 1 an. Prof de sport te poti face si fara sa urmezi astfel de profil, si sportiv de performanta... probabil e cam tarziu, si ce poti reusi de acum in colo, poti reusi si daca mergi la un club sportiv si participi la competitii si evenimente cu clubul repsectiv.

Bafta in toate.