| Raluca191998 a întrebat:

Hey TPU... Sunt pe cls a 8-a si imi place la nebunie' de un coleg. Si nu stiu daca ma place si el... Dar exista o oarecare apropiere intre noi..ascultam muzica impreuna..cateodata mai vine sa stea in banca cu mine..De fiecare data cand ne uitam unul la celalt incepem sa radem... Intr-o zi am vrut sa il intreb daca ma place si nu am avut curaj..Cum as putea sa-mi dau seama daca ma place sau nu? Merci ...Si app FUNDITA pentru raspunsul care o sa ma ajute :*

1 răspuns:
| yaVanilla a răspuns:

Dupa ce ai zis mai sus ca ascultati muzica impreuna etc. mie imi da de inteles ca te place (dar aproape toate prieteniile se strica cu intrebarea : vrei sa fii cu mine? daca nu ai grija)
Voi va placeti reciproc dar nici unul dintre voi nu are curajul sa o spuna ^^ nu zic ca ar trebui sa faci tu primul pas pentru ca nu ar fi indicat, baiatul ar trebui normal sa il faca. Eu zis sa lasi putin timpul sa treaba sa vezi ce se intampla - in cazul in care nu se intampla nimic eu zic sa il intrebi daca ii place de tine, nu ai nimic de pierdut pana la urma.