| nirvanacartof a întrebat:

Hey, TPU.
Tatal meu e dentist si acum vreo 5 zile a venit racit acasa si acum vreo 2 zile, am racit si eu, si mama.
Problema e ca mama mea se simte extrem de rau, este si foarte ametita.
Eu ma simt un pic mai bine.
Ce am putea face ca sa ne treaca raceala:S?
P. S:Scuzati categoria, dar este cea mai accesatahappy.
Paste Fericit, Miq!

Răspuns Câştigător
| GumitzaDePepene a răspuns:

Pai,acum depinde de fiecare organism(vreau sa spun ca nu tuturor le merge cu acelasi medicament). Poti sa incerci un coldrex,(eu cand sunt racita mai iau si pastile Nurofen),baie cu sare, frectii(stiu si eu). Faptul ca mama ta se simte mai rau inseamna mai multe lucruri:fie are imunitatea mai scazuta ca tine, poate a luat raceala mai tare decat ceilalti...DEPINDE,eu as prefera sa ma duc la un medic,situatia ar fi mai clara, insa, trebuie sa actionezi repede!

3 răspunsuri:
| nirvanacartof explică:

Va multumesc tuturor pentru. Raspunsurile voastre.sunt foarte folositoare, dar o sa aleg raspunsul utilizatorului cu mai multd solutii. Va multumesc tuturor. Miq

| Leaflets a răspuns:

Pai duceti-va la doctor si cereti cel mai bun tratament posibil happy

| SeRgIU_6261 a răspuns:

Beti un ceai de menta cu o felie de lamaie in fiecare seara