| TheonaBlood a întrebat:

URGENT! Va rog... profa e nebuna crying! Cine stie franceza pe aici, sa-mi zica si mie puppy dog eyes ce inseamna "débrouiller", dar va rog, nu-mi dati traducere de pe calculator, ca deja am incercat?

Răspuns Câştigător
| Bogdan_9316 a răspuns:

Atunci scrie asta :
Untangle est une société privée qui fournit passerelle open source pour les petites entreprises. Untangle fournit des solutions réseau qui bloquent le spam, le blocage des logiciels malveillants, filtrage Web, des filtres contre la contrefaçon pages, prévention d'intrusion, et d'autres plates-formes Plate-forme Untangle Gateway.

Si eu areti la profa sa vezi de nu e asa...

4 răspunsuri:
| Bogdan_9316 a răspuns:

"Untangle" este cuvantul cei asa greu. poate nu-l intelegi. Hai ca-ti explic...

Untangle este o companie privată care ofera gateway-uri open source pentru companii mici. Untangle ofera multe soluții de rețea ca blocarea spam-ului, blocarea programelor dăunătoare, filtre de web, filtre contra paginilor falsificate, prevenirea intruziunii, și altele pe platforma Untangle Gateway Platform.

| TheonaBlood explică (pentru Bogdan_9316):

Mersi :*, da e gresit!

| Bogdan_9316 a răspuns (pentru TheonaBlood):

Cu ce e gresit?

| Bogdan_9316 a răspuns (pentru TheonaBlood):

De nu e acela inseamna ca e asta
disentangle, ravel out, untangle, straighten out

clarificat, Ravel afară, Untangle, îndreptați-out

| Bogdan_9316 a răspuns (pentru TheonaBlood):

Atunci scrie asta :
Untangle est une société privée qui fournit passerelle open source pour les petites entreprises. Untangle fournit des solutions réseau qui bloquent le spam, le blocage des logiciels malveillants, filtrage Web, des filtres contre la contrefaçon pages, prévention d'intrusion, et d'autres plates-formes Plate-forme Untangle Gateway.

Si eu areti la profa sa vezi de nu e asa...