| DeCeMaiContează a întrebat:

Hey TPU...Va rog, ajutati-ma...
Ieri a fost deschiderea la liceu si a fost frumos.Insa astazi nu mi-a placut aproape deloc.Sunt 2 clase cu acelasi profil.La profilul la care sunt si eu sunt 4 colegi din generala.Singurii pe care ii cunosteam.Si pe ei i-au bagat in aceeasi clasa, iar pe mine m-au bagat intr-o clasa de necunoscuti unde aproape toti se cunosteau intre ei.Asa,si astazi nici nu m-am miscat din banca, stateam nemiscat.Acum imi vine sa plang.La fel si la scoala.Imi venea sa plang,dar mi-era rusine Vreau in generala,cand eram in generala abia asteptam liceul,iar acum,as da orice sa mai fiu macar o zi in generala sad Va rog sa ma ajutati, imi vine sa plang si mi-e frica sa nu intru in depresie crying
Va rog, seriozitate.

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Așa e la început e normal să te comporți așa dacă ești mai timid. Pe parcurs o să vezi că te vei împrieteni și cu noi tăi colegi.

| T0T a răspuns:

Nici eu nu am avut pe nimeni din generală dar nu am fost atât de penibil încât să zic că ajung în depresie din cauza asta.

| danutzu96 a răspuns:

Pana nu se face catalogul cere mutarea ta in clasa cealalta. Se poate sigur! Vorbeste cu diriginta si vezi ce zice.

| Pool77 a răspuns:

Cand ai sa cresti?
Te vaiti aici pentru ca nu te-au bagat in seama colegii? Sau pentru ca nu te-ai miscat din banca?
Nu te supara, eu daca vad pe cineva mai tacut/timid, care nu se misca din banca nu se alatura unei teme il las acolo sa stea si sa se plictiseasca.
Stii cum e, atragi ceea ce esti.
Dar e ok, vad ca te-ai invatat si tu dupa pustoaicele de 13 ani, "Nu ma baga aia in seama? Ma duc sa ma tai si am sa fac depresie".
VORBESTE/SOCIOLIZEAZA/MISCA-TE, daca tu nu te schimbi ce vrei?
Gata, generala a fost nu mai e, acolo erai in prim plan sau macar vorbeau cu tine pentru ca va stiati de 4 ani, aici va stit de 2 zile, nu te-ai gandit ca o sa fie totul roz nu-i asa?
Eu cand am intrat in liceu, am primit cei mai de cacati colegi posibili si uite, acum totul e in regula si nu mai avem probleme.

| Zaygon a răspuns:

Revino-ti in fire ce naiba. Eu cand am ajuns la liceu nu aveam pe nimeni din generala ca nici unul nu a vrut la mate info si ghice ce? Mi-am vazut de viata si nu am murit. Peste tot exista bisericute dar in viata in general esti pe cont propriu asa ca nu te mai tot plange atat. Fa cerere de transfer daca chiar vrei sa fii cu ei.

P.S. Eu la facultate nici nu am vrut sa stau la camin cu colegii de liceu si ghici de ce? Pentru ca unii au fost oameni de 2 lei.