| anonim_4396 a întrebat:

va rog sa ma ajutați si pe mine cu un sfat pentru următoarea situație :imi place enorm de mult de un băiat e exact genul meu doar ca el sta in alt oraș cam la o ora distanța de al meu, părinții noștri se cunosc dar nu prea vorbes ei asa cine știe ce prietenia lor a început de la o colaborare deci na ..si cu tipul asta nu m am mai vazut de 3 ani cam asa, si ne am "întâlnit " acum 2 3 luni cam asa la mine in oraș el se uita la mine Si a zâmbit probabil știa cine sunt happy mda deci cam asta este spus asa in mare iar mama lucrează in orașul lui la o școala happy pe fb nu suntem prieteni pentru ca imi e Rușine sa ii trimit cerere de prietenie. Va rog sa ma ajutați (cum sa fac sa ne vedem ) p.s. Sunt timida

3 răspunsuri:
| Aditzu a răspuns:

Wiiii.
Nu este deloc dificila problema ta.
Daca nu ai nici o modalitate de a-l contacta personal atunci spune-i mamei tale daca o poate ruga pe mama lui sa iti dea numarul de telefon al lui. (nu ai spus daca il ai sau nu)
Am zis asta in cazul in care ei fiind prieteni n ar avea nimic impotriva ca tu si el sa vorbiti happy.
Daca totul merge bine mai bine vorbiti prin sms decat pe facebook.
Propune-i sa mai iesiti in timpul liber sa va plimbati sau sa mergeti la un film, etc. (gasesti tu idei).
Daca chiar este genul tau ai putea sa-i spui prin sms (pentru ca face2face esti timida) ca il placi de ceva timp si sa afli ce parere are despre asta.
Lucrurile continua de la sine.

BfTA>! Sper sa reusesti, sa ne spui si noua ce faci happy

| SkyPilot a răspuns:

Incepi cu cererea de prietenie pe fb. Nu are de ce sa iti fie rusine, toti o fac. Vorbiti acolo o vreme si vezi ce se intampla. Este foarte greu sa cuceresti pe cineva de la distanta dar se poate sa ai noroc. Daca lucrurile merg bine, propune-i sa va vedeti. Si intalniti-va in orasul mai romantic si cu mai multe distractii, va va lega mai mult.

| Xpressurself a răspuns:

Da-i tarcoale pe facebook. poate va apare poza ta la recomandari pe pagina lui. eventual pe langa un zambet saluta-l cand te intalnesti cu el. o fi si el timid. acuma sa stii ca mai sunt si fete care se dau la baieti. nu-i exclus.
salut, ce faci? te-am mai vazut prin zona, mama mea lucreaza aici...bla bla