| anonim_4396 a întrebat:

Hei ajutați-mă si pe mine in legătura cu următoarea situație :e un băiat pe cere il plac, suntem prieteni de familie dar nu ne-am mai vazut de 4 ani cam asa si el sta in alt oras, doar ca acum câteva luni învață la un liceu din orașul meu si cand am trecut întâmplator pe lângă el s-a uitat la mine si zâmbea. întrebarea e de unde ma mai recunoaște? Ca m-am mai schimbat si eu in astia 4 ani.el acum învață in orașul lui cum sa fac sa vb cu el dar nu pe fb ca imi e rusine nici prieteni nu suntem si mama lucrează fix in orașul lui

2 răspunsuri:
| deliaionela99 a răspuns:

Nu cred ca este o problema ca mama ta lucreaza in orasul lui, mai ales ca ai spus ca erati prieteni de familie... poate el chiar te-a recunoscut, si poate la fel ca tine crede ca nu e ok sa te contacteze crezand ca tu nu l-ai recunoscut sau asa..nu prea ai de unde sa stii.Eu cred totusi ca ai putea sa-i dai un mesaj, chiar si pe fb. Poate macar isi va aminte ca ti-a zambit sau te va recunoaste atunci. Sper ca ti-am fost macar putin de ajutor.

| JustMe3o3 a răspuns:

Pai --> Indiferent de timpul in care nu v-ati mai vazut, i s-a imprimat in minte fata ta, parul tau, tot ce e legat de tine, chiar daca te-ai mai schimbat, te-a putut recunoaste cu usurinta, asta ori cineva care te cunoaste pe tine i-a spus lui cine esti, si in felul asta a realizat si el. Nu cred ca ar trebui sa-ti faci iluzii mari, adica doar ti-a zambit. Un zambet poate insemna multe, dar daca vroia cu adevarat sa vorbeasca cu tine, te cauta el si iti vorbea, adica totusi a fost doar un zambet, putea sa te salute si pe tine, sti?! Si daca maica-ta lucreaza in orasul lui, si sunteti prieteni de familie, poti sa o rogi sa le faceti o vizita happy si in felul asta poate deveniti din nou apropiati!