| mary007 a întrebat:

vă tog pe toti cei care au urmat tratament cu roaccutane, sau care stiti, urmele de la acnee vor trece in timpul acestui tratament? funda!:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tratamentul acesta l-a urmat un prieten apropiat. Este folosit pentru a distruge acel microb care provoaca aparitia acneei, urmele/cicatricile dispar in urma altor tratamente.
Dar medicamentul este pentru a distruge doar microbul.

| mary007 explică (pentru anonim_4396):

Dar oare pe parcursul tratamentului vor disparea si urmele?

| anonim_4396 a răspuns (pentru mary007):

Ti-am explicat, medicamentul in cauza inlatura doar microbul si acneea implicit. Pentru urmele lasate de cosuri trebuie sa faci alte tratamente cum ar fi : tratamente cu creme pentru regenerarea pielii, dermabraziunea etc. Dar ai grija la medicament, sa nu il iei de capul tau, trebuie sa il administrezi la indrumarea unui medic pentru ca are reactii adverse serioase!

| mary007 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de raspuns.Pai da, am fost la dermatolog si dansul mi-a dat roaccutane.In nici un caz nu-l folosesc de capul meu!happy