| Stelutssa a întrebat:

Hey >TPU:! Vrea statusuri(multeee:-x), dar NU de dragoste.*Funda*.

Răspuns Câştigător
| oVeveritzaDulcexD a răspuns:

• Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

• Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist.

• Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi! Pentru ca stii, viata e grea si lumea e rea. Cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa?!

• Totul trece, asa se spune, dar nimic nu trece fara sa lase urme…

• Zambeste, chiar daca ai sa cazi, chiar daca soarele apune si azi.

• Lumea asta te distruge, te induce in eroare, fura tot si apoi fuge, te raneste si te doare!

• Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.

• Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

• Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce...

• Mi-am readus la loc zambetul pe care odata il credeam pierdut!

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu.

• Atunci cand crezi ca totul in viata e pustiu, inchide ochii, asculta bataia vantului...

• Incearca sa razi si tu de viata, nu lasa numai viata sa rada de tine.

• Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

• Si ce usor e sa zambesti, cand ai incredere-n ceea ce esti
Si maine e o zi...si maine voi zambi. Chiar daca mi-e greu. Voi zambi mereu.

• Intotdeauna pregatita pentru raul care vine, intotdeauna fericita daca treaba merge bine.

• Toti avem probleme, conteaza cum le facem fata, nu le da prea multa importanta, n-ai decat o viata.

Lumea vorbeste prostii ca sa te schimbe si te minte, numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte.

• Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri. Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri.

Cautã acea persoanã care sã te facã sã zâmbesti... e suficient un zâmbet ca sã se facã luminã într-o zi întunecatã!

Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit!

Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don't carry knives.)

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

cred ca mai sunt si cateva de dragoste :d