| AndaBăă a întrebat:

vreau să mă îngraș big grin. Ce ar trebui să mănânc mai des sau ar trebui să fac vreun sport, ceva? thinking
Nu vreau răspunsuri gen : " altele vor să slăbească si tu vrei să te ingrași ".

Răspuns Câştigător
| Amiiii69 a răspuns:

Multe*

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clătitele îngrașă foarte mult.
Deci consumă cât mai multe. Baftă la îngrășatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, pentru a te putea ingrasa trebuie sa mananci cel putin de 3 ori pe zi. Unul dintre alimentele cele mai satioase este dupa parerea mea painea. Un avertisment bun este urmatorul: nu trebuie sa mananci nesanatos pentru a obtine cateva kg in plus (vitaminele si proteinele te vor ajuta); de asemene trebuie sa bei multa apa, hidratarea de va ajuta; de asemenea te sfatuiesc sa incerti sa faci cat mai multe exercitii fizice; astfel iti va creste pofta de mancare (inotul te ajuta cel mai mult). Cam asta e tot! Sper sa reusesti sa pui cateva kilograme in plus! Te pup si multa bafta! Sa ma anunti daca ai reusit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In primul si-n primul rand, ai grija sa incepi ziua cu-n mic dejun hranitor si mai ales in fiecare dimineata.Cateva idei:
-paine integrala, graham sau paine alba prajita, cu putina margarina vegetala;
-cereale cu lapte proaspat sau suc de portocale;
-fructe si iaurt degresat.
De asemenea, trebuie sa mananci o gama foarte variata de alimente, pentru a te asigura ca organismul tau primeste tot ce ii trebuie.Incearca sa mananci alimente care contin multe proteine(peste, carne, oua, lapte, branza, fasole, mazare, conopida, brocolli);
Apoi ai nevoie de carbohidrati(paine, paste si cereale) si o multime de fructe si legume proaspete.
Nu in ultimul rand, nu uita de SPORT. Daca vrei sa ai mai multa energie, pe langa faptul ca energia pe care o iei din alimentatia zilnica, trebuie sa fii si activa!
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| Amiiii69 a răspuns:

Mananca mancare ce are grasimi mukte...gen iaurt cu grasime 5%, smantana cu grasime 4, 5% sau carne de vita, de pui, de porc, dulciuri...

| NoHope10 a răspuns:

Știi ce îngrașă foarte tare? Mierea happy...nu trebuie să consumi mâncăruri grase pentru că la un moment dat îți provoază greață. Încearcă și dulciurile, dar în cantități reduse căci pot fi periculoase. Pâine, gălbenușul oului, produsele fast-food. Dar nu exagera cu ele! Îți pot pune sănătatea în pericol!