| RedCookyeeee a întrebat:

vreau sa merg la un film la Cinema City dar e sub 18 ani. Intrebarea mea e pot sa il vad daca filmul e in februarie iar eu fac 18 in martie?

5 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

S-ar putea sa nu te lase sa intri. Depinde acuma si de persoana care iti vinde biletul cand este acolo. In mod normal nu te-ar lasa sa intri nici daca azi cum ar veni e filmul, iar poimaine e ziua ta. Normal trebuie sa ai 18 ani impliniti ca daca vine un control si a dat drumul persoanelor sub 18 ani iar filmul este cu limita de varsta, ei platesc amenda.

| RedCookyeeee explică (pentru RareşTPUro):

Si daca as vorbi cu un adult sa cumpere biletele ar intreba pentru cine sunt?

| RareşTPUro a răspuns (pentru RedCookyeeee):

Nu cred ca va intreba nimeni nimic, doar in cazul in care ar veni un control sa va ceara la toti din sala buletinele voastre si biletele.

| djphilosoph a răspuns:

Gasesti o metoda si intrii. Normal e ilegal, dar nu prea conteaza ce e normal.

| Albert0 a răspuns:

Daca dai vreo 5 lei in plus vezi orice film chiar daca ai 13 ani...