| Costin_Valentin_1971 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu semnele depresiei, cred ca sunt depresi, vreau sa mor, ascult melodii emo, si nu prea mai comunic cu nimeni, nici macar nu iubita, nici cu familia.

7 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Simptomele variaza de la persoana la persoana si difera in intensitate. Cateva sunt: stare permanenta de oboseala/ stare de agitatie, hiperactivitate, anxietate, negativism, sentimente de inutilitate, ganduri de sinucidere, insomnie/ prea mult somn, nu te poti concentra, uiti repede diverse lucruri, te gandesti continuu la anumite subiecte si iti faci griji in legatura cu aspecte pe care nu le poti schimba sau care nu depind de tine etc.

| ankadella a răspuns:

Http://www.depresiv.ro/ce-e-depresia/simptomele-depresiei
Tocmai asta citeam pentru ca sunt in aceeasi situatie.

| Sebastian2014 a răspuns:

Nu stiu exact simptomele depresiei, dar stiu ce o sa te ajute mult daca faci regulat: MEDITATIA. Daca meditezi zilnic 10-20 de minute, in cateva saptamani o sa scapi de starile astea.

| Costin_Valentin_1971 explică (pentru Sebastian2014):

Mdea, imi amintesti de o colega satanista. Numai ia edita dar eu nu am nimic cu ia. ea are religia ei eu pe a mea

| Sebastian2014 a răspuns (pentru Costin_Valentin_1971):

E pacat ca vorbesti fara sa te documentezi. Meditatia iti goleste mintea de gandurile rele si te face mai calm, si are si beneficii fizice.

| Costin_Valentin_1971 explică (pentru Sebastian2014):

big grin exact asta a spus si ia big grin

| FlorinMihai2014 a răspuns:

Oamenii care au depresie au aceste semne:dispozitie trista,scaderea interesului pentru activitatile zilnice,scaderea poftei de mancare si scaderea în greutate,tulburarile de somn, stare de agitatie sau incetinirea ritmului, oboseala, sentimente de lipsa de valoare, incapacitate de concentrare, idei de sinucidere.