| MissyD a întrebat:

Vreau sa va intreb voi ce ati face in situatia mea. Am un coleg la o alta clasa si faza e ca imi cam place de el. E primul baiat de care imi place [chiar daca am facut 14 ani acum cateva zile] si nu stiu ce as putea sa fac. El nu are id si nu stiu cum as putea sa intru in vorba cu el... chiar daca facem sportul impreuna, nu cred ca am vorbit veodatalaughing pentru ca eu nu sunt genul prea sportiva:-s big grin [el e bun si la sport, dar are si note mari (notee mari le am si >eu)8-]. i-am spus unei prietene din clasa cu el, si a mai vb ea cu colegele ei ca sunt draguta, etc, dar e mai bine sa se opreasca, pentru ca nu vreau ca el sa isidea seama. Totusi, l`am vazut de cateva ori uitandu`se la mine in curtea scolii si la sport, dar nu ced ca e nimic pentru ca in rest nu m`a bagat in seama. Eu sunt oarecum crazy, dar cand vne vorba de asa ceva, sunt extrem de timida si vreau sa faca el primul pas. big grin
P. S.: Help me si funda >>>:::

Răspuns Câştigător
| MeMyseIf a răspuns:

Da,corect...zic si eu ca anume el trebuie sa faca primul pas neaparat, ca de altfel totul va merge nu asa cum i-ar fi placut oricarei domnisoare.Ca esti timida asta nu inseamna ca nu ai cum sa primesti ocazii de a-l cunoaste mai bine,principalul e sa fii cit mai activa si sa incerci sa fii cit mai des prin preajma lui.Dar,nu pur si simplu ci cu un anumit scop,care CICA nu ar avea nici o legatura cu el.El te va observa, analiza si pina la urma oricum se va apropia, va intra in vorba cu tine si atunci totul va incepe...BAfta!

1 răspuns:
| just for me a răspuns:

Pai nr d tel are.eu in locul tai i-as cere cuiva nr sau de telefon si l-as suna si i-as spune ca din greseala si l-as intreba cine este (nu stiu daca ar tine faza)si poate ca te-ar intreba si el.nu stiu ce sa zic. zile fetelor din cls ca el sa ii aduka vb d tine, adica ceva de genu.intr-adevar el a trbuii sa faca primul pas,dar nu mereu la fel, depinde de caracterul fiecaruia. unii baieti pot fi la fel de imizi ca fetele sau pru si simplu nu stiu sa isi exprime sentimentele. daca tot nu te va observa intra tu in vb ca el, macar ca ramaneti colegi dar macar te va cunoaste