| CrazyGirlBlaBLaEmo97 a întrebat:

Hey TPU!;* Vreau si eu cateva statusuri pentru fetele care ma barfesc pe la spate.winking

Răspuns Câştigător
| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

As vrea ca fiecare om sa se ocupe de viata lui personal
funda?

3 răspunsuri:
| CristinaVrajitoarea a răspuns:

Cotul satului e foarte aproape.
adica babele barfesc la coltu satului.

| Mishelline a răspuns:

Cu totii avem un "prieten" care vine la noi doar atunci când are nevoie.

Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!

Dusmanii imi bat in geam…nu-i aud…am termopan

Ca tine gasesc mereu in Recycle Bin. Ca mine nici pe Google

Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

Complimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt.iar daca nu-ti convine nu ma plang.

Nu’s fitoasa… prea putin imi pasa… uita’te la tine si apoi vorbeste de mine! Ati uitat: AM TUPEU… Ramaneti in spate CA IN Fata SUNT EU!

Cunosc multe persoane pline de comori dar pe interior cu zero valori!`

Dar roata s`a intors cu se intoarce mereu acum prt mine e simplu pentru tine`i mai greu.

• de obicei ii citesti rapid. pe cei care iti zambesc si de fapt nu te inghit. •

Sa faci fata cand toti iti intorc spatele. Da inca imi iubesc aproapele, ca am invatat ca fara oamenii care tin la tine, intr-un final nu esti decat un nimeni.

vorbele nu isi au rostul acum, o sa vina si randul tau

Am prieteni ft multi, care-mi sunt dusmani tacuti! Cine e destept sa-nvete, prietenii au multe fete!

Sunt inofensiva, dar gandul meu e criminal!

Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.

In viata trebuie sa fi sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!

Complimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt.iar daca nu-ti convine nu ma plang.

Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.

As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele.

E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.

La ce prieteni am, nu-mi mai trebuie dusmani

Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.

Prietenii ramân prieteni. Cei care nu ramân … înseamna ca n-au fost.
TE mindresti ca ai in lista sute de prieteni? ha...Eu sunt mindra ca am doi, dar adevarati!

Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten in spate.Dar prietenii adevarati nu poarta la ei cutite.

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…
Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.

Cu prietenii adevarati pot vorbi orice ca a doua zi nu imi aud vorbe, cu prietenii falsi de vorbesti ceva toti stiu ce le-am zis…

-Vrei sa pari naiva, emotiva, nu e rau...Ca nimeni nu`si da seama ce se`ascunde`n capul tau`
-Am ganduri ce m-apasa, si prieteni ce-mi dau plasa Niciunde nu-s acasa, dar cu zambetul pe buze spun ca:nu-mi pasa!
-Astept cutitul infipt in spatele meu, hai ucide'ma oricum te voi bantuii mereu!
-Ai vrea să mă vezi tristă? N`ai şanse...
-Chiar si malformata de emotsii, ma voi intoarce! Ca m'ati lasat aici. pedeapsa se va naste!
-Azi in urma voi lasa. Zilele din viata mea. Clipa cand eu te-am pierdut. Ziua cand te-am cunoscut
-Esti doar un sclav fals printre fratii mei falsi Iti spun numai 4 litere:MARS!
-Inainte sa plec, am suflat aburi peste imaginea ta sh am scris cu degetu pe oglinda: DISPARI`!
-Am luat palme după palme, acum dau pumni înapoi
-Ai uitat cand pe strada m-ai vazut? Poate te-ai schimbat, da` eu tot aia sunt!
-Stii...sunt suparata si deprimata, as vrea doar coca si putina apa plata...
-Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.
-Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.
-Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa mintzi atata timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui … [pa!] Nu uita -- asta e replica mea!

-Poate vrei să`mi fi prieten si nu stii cum s-o iei, iti recomand să iei lectii de la prietenii mei!
-Din 10 prieteni, stii ca 5 sunt falsi. Iar daca apare o problema, inca 3 fac pasi.
-Prietenii vin si se duc, putini la nevoie apar vezi tu.raman doar niste poze aruncate`n sertar.
-Ai ce le trebuie, vor veni la tine, ai ramas lefter, ai ramas doar tu cu tine, ai nevoie de-ajutor, un prieten intervine, te sapa subtil si ramai iar tu cu tine!
-Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.
Prietenii falsi apar cand soarele apare si dispar odata cu venirea ploii!
Sper ca te-am ajutat:*