| Mira123 a întrebat:

vreau si eu o parere: treaba este ca in clasa in care tocmai m.am transferat, am colegi care sunt mai scunzi decat mine happy, adica eu am 1.77 si ei cred ca au 1.70, 1.65, etc, si ma simt cam ciudat, dar nu numai cu ei, asa in general, ma consider foarte inalta si simt ca nu ma integrez, totodata ador sa port tocuri, si imi este teama sa nu comenteze ceilalti..., am incercat sa nu dau importanta dar ma uit la ceilalti si ma simt prost, nu stiu, voi ati trecut prin asta? ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| NastyGirl55 a răspuns:

Eu am trecut anul acesta pe clasa a 9a, si am 1, 79laughing Faza e ca sunt plinuta dar inalta. Uite de exemplu in comparatie cu mine, am colege de
1, 50. M-am obisnuit cu ideea ca nimeni nu e perfect. Peste ceva timp toti o sa se schimbe, si chiar nu ai de ce sa te simti prost. Eu in primele saptamani de scoala m-am simtit naspa, avand in vedere ca eram mai ''diferita'', dar cu timpul m-am acomodat cu ei si ma inteleg bine.
P.S Crede-ma ca e un lucru elegant pentru o domnisoara sa fie inaltawinking Sincer, nu as vrea sa am nici 1.50. Esti un om normal, suntem diferiti dar specialiwinking

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am trecut prin asta, dar nu cu diferențe atât de mari.
Oricum, nu trebuie să te afecteze înălțimea și ce se va spune despre tine.
Dacă te faci plăcută măcar de o parte din colegii tăi, toate barierele astea legate de aspect dispar.

Răspuns utilizator avertizat