| DaYdA_3369 a întrebat:

:X Trebuie sa scriu intr-o revista la scoala si am ales sa scriu despre dans dar nu stiu ce pot scrie mai exact. Aveti vreo idee?big grin Funda

Răspuns Câştigător
| TakeMeHome a răspuns:

Ello!big grin
Dansul este cea mai elevată, cea mai emoţionantă, cea mai frumoasă dintre arte, pentru că nu este doar translatare sau abstractizare din viaţă; este chiar viaţă.
Dansul este o arta capabila sa emotioneze pe oricine, indiferent de varsta sau de nivel de pregatire.Din 1982 ziua mondială a dansului este 29. aprilie, ceea ce poate fi legat de naşterea dansatorului-coreograf Jean-Georges Noverre, cine a devenit cunoscut ca „Shakespeare al dansului".
Nu stiu daca e PERFECT dar iti doresc bafta si imi doresc desigur si o fundabig grin.

3 răspunsuri:
| abubusd a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la o scoala dans si sa asisti cursurile... sa vezi cum se antreneaza, cat muncesc si sa te uiti la ccompetitii pe net. Sigur o sa ai mult mai multe idei despre ce inseamna dansul si cum influenteaza acesta persoanele care danseaza si pe cele care privesc.
PS: as vrea sa citesc articolul...da-mi un mesaj cu el, daca se poate, te rog!

| Alina21n a răspuns:

Poti spune ca dansul este arta trupului prin care corpul se elibereaza muzicii. Nu stiu, bagi dume dn astealaughing Incearca sa fi poeticawinking. Cautape goole: dance quotes s o sa.ti dea pe engleza dar le traduci tu daca iti place una. Asta bine inteles daca sti englezawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite eu sunt balerina. cauta pe internet despre balerine, cat de greu le este, cat de frumoase si de gratioase sunt, cat au de muncit, despre cei mai mari dansatorihappy