| loliiizza a întrebat:

Hey. Vreau sa slabesc rapid, am 12 ani, unde pot face zumba, si ce dieta ar trebui sa urmez? Funda+ vot

Răspuns Câştigător
| Ildiz a răspuns:

Dieta cu supa de varza, slabesti vizibil destul de repede sau dieta cu mere.
Dar pentru 12ani asta e cam dura :

Prima zi

Mic dejun: Mere.

Dejun: Mere.

Cina: Mere.

Se beau minim doi litri de apa pe zi.

A doua zi

Mic dejun: Mere.

Dejun: Salata verde cu lamaie sau otet, branza cottage, putina sare, doi litri de apa pe parcursul zilei.

Cina: Mere.

A treia zi

Mic dejun: O felie de paine integrala, o felie de sunca si un mar

Dejun: O salata verde mare cu morcovi sI ceapa.

Cina: Mere

A patra zi

Mic dejun: O felie de paine integrala cu o felie de sunca si un mar.

Dejun: Salata de legume fierte, fara cartofi, ton natural cu lamaie.

Cina: Cereale cu lapte degresat.

A cincea zi

Mic dejun: Un mar, un ou prajit, o felie de paine integrala.

Dejun: O salata de legume crude, carne la cuptor.

Cina: Mere.

Cel mai bine e sa faci exercitii fizice si sa ai grija ce mananci.Si daca esti asa disperata de dieta. thinking incearca sa mananci mult supa de varza si mere :*.
PS: s-au inventat si pastile care contin gen 4 castroane de supa de varza intr-o singura capsula... nu stiu daca sunt bune, dar ti-am zis.hee hee
Succes la slabit!
funda? big grin