| alinbalog a întrebat:

Ce dieta ar trebui sa urmez sa slabesc rapid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Sunshine123 a răspuns:

Buna! Lucrul care te va impiedica sa slabesti se afla exact in intrebarea ta sunt denumirea de : dieta. Imi pare rau sa te dezamagesc, dar slabitul nu are loc niciodata intr-un timp scurt asa cum iti doresti tu sa il realizezi, el necesita timp si rabdare. Nu iti recomand sa te increzi in diete care iti pot pune sanatatea in pericol dar te pot sfatuii sa adopti un stil de viata sanatos. Acesta presupune renuntarea la dulciuri, paine si fainoase, la sucurile carbogazoase, mancarea de tip fast-food si la orice alt lucru care contine un numar exagerat de mare de kilocalorii ( sunt mentionate pe eticheta produselor ). De asemenea trebuie sa faci miscare regulat, si sa ai o alimentatie curata, bazata pe fructe si legume. Sucul carbogazos e de preferabil sa il inlocuiesti cu apa plata iar mesele tale trebuie sa tinda catre calitate si nu catre cantitate. Aceasta este cheia unui stil de viata sanatos care iti va oferii rezultatele pe care doresti sa le obtii, doar ca intr-un mod sanatos care nu iti va afecta sanatatea.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pe a lui dragoș vultur

| RAY a răspuns:

Dietele ingrasa

| Donsavas a răspuns:

Foarte proasta ideea de a slabi rapid. Vei avea pielea lăsată si vergeturi.