| onixonutza a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri frumoase. Ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| xRallu a răspuns:

Când mi-era greu, tati îmi zicea : Prin? es-o, nu plânge, lumea nu se opre? te în loc pentru durerea ta!

•Totusi ma admira pentru ca Sunt copil si am o lume de Vis si Singura mea atingere il duCe'n paRadis; x

Sh s`au spus multe vorbe rele despre noi. *** la toti care auu vrt s` ne traga inapoi!

Ca orice poveste are si un sfarsit.Intr-un tarziu.Sa lupt de una` singura.Sincer? Nu prea mai stiu!

My first love broke my heart for the first time`! [Prima mea iubire a rupt inima mea `pentru prima dat?!]

Nebunia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat si sa te astepti sa obtii alt rezultat!

¦ Certurile stii. Faze, prostii. Sau cand ne purtam ca niste copii. Ce zici... Ai uitat? Vrei sa-ti amintesc? ¦ Tot ce conteaza e ca Te IUBESC! [:X] ¦

Nu pretinde ca este usor.Nu e asa.Nu exista defecte cand nu exista dragoste!

Poti sa vopsesti o cioara in alb ca nu va fi porumbel...la fel cum nici una dintre voi nu va fi ce am fost eu pentru el...; x"

E bine sa stii ca nu poti sa fugi de tine, Si ca doar in filme actorii supravietuiesc printre ruine!"

.`atatea` motive mi-ai dat` sa Te las`! cand lacrimi amare imi curgeau Pe` obraz`. E vina tA`. ca mi-am pierdut increderea`!"

|| Stii` ca Viata` e ca zarul.`! se rostogoleste.`! Cine e mai prost`.aLa` se Parleste.` =x "

Si de dimineata! cine apare cu flori la usaa?`Si`ti spune mereu. Iarta`ma papusaa!

Imi aduc aminte. Cat de mult ma iubeaa!`love struck`Cand spuneaa: Fratee! Nu pot traii fara eaa`!

Se grabeste s-ajunga dincolo de ploi, dar pâna atunci mai înfrunta furtuni si noroi :-)

Se gandeste mereu la ce e bine pentru mine, pentru el, dar nu isi da seama ca mai fericiti putem fii in doi. [RI]

Înceteaz s?-mi mai pierd timpul cu persoane care nu ma iubesc. Le uit si ma regasesc doar in cei care doar pentru mine traiesc.

Prefer sa nu le mai spun nimic, dar cand le vad cum s-au schimbat imi vine sa pic. Cand vad ca ele nu regreta nimic, ma fac uitata sau in cel mai rau caz ma prefac absenta pentru ca stiu ca ele niciodata nu vor intelege ce e aia "Dragoste adevarata".

Lucruri simple ce pot fi doar traite, insa nu si explicate.

Increderea totala o poti avea doar in prietenii imaginari! Niciodata nu te vor parasi, atata timp cat nu ii uiti

Azi pleci dar peste o luna tot la mine vii.Gandul "Oare EA ce face?!"nu te lasa deloc in pace.[R?]

Pleaca, dar inapoi nu te mai intoarce.Pleaca de tot sa stiu ca am pierdut chiar tot ce stiam ca-mi place! [R?]

Timpul si lumea ne este impotriva. Nu ne lasa sa traim, sa visam, sa ne iubim. Ne ies in fata si ne spus cuvinte dure ce ne ranesc dar tu mereu imi spui :Stii ca eu te iubesc love struck.[RI?]

Nu o parasii findca e prea mica, pastreaz'o si fa-o sa nu ii fie frica sa te iubeasca fiindca i-ai promis ca n-ai sa o ranesti si ca vei fii langa ea mereu. Fii intelept cu ea si inavat`o ce e bine pentru voi, demonstreaza-i ca puteti trai doar amandoi!:* [RI]

Iubirea nu e o lectie de magie si nici filologie. E o simpla arta ce face magie!?

E asa fantastic cand sentimentele jongleaza parca ar fi pe un elastic love struck!

Scot pozele din rama si sms-urile dispar… Insa amintirile raman, orice as face e in zadar straight face.

Ea fara *** nu iese din casa.Eu fara tine nici ca trec p'acasa! love struck

~> Viata e ca un film, iar noi suntem actorii, pacat ca nu putem fi si regizorii, sa putem schimba scenariul vietii dupa cum dorim.

Pentru a ajunge sa vezi curcubeul, trebuie mai intai sa suporti ploaia!

Am 1000 de fete. Una pentru prieteni. Restu` pentru zdrentse.

1 răspuns:
| EuCeaANiumanui a răspuns:

Odata mi s-a intamplat ceva minunat.A fost un vis devenit realitate,a fost o poveste,a fost ziua in care te-am intalnit pe tine!
Sa iubesti nu e nimic,sa fi iubit e ceva,sa iubesti si sa fi iubit e TOTUL!
Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna.Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi.
Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE!
Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista…
A B C D E F G H I J K L M.mi-e dor de tine!
Funda plzz