| Anonimmmmaaa a întrebat:

Hey! Vreau un sfat....Cum pot sa uit un baiat? Nu sunt impreuna cu el dar ma gandesc mereu la el și el îmi spune ca se gândește la mine...Dar stiu ca nu o sa fim niciodata impreuna deoarece suntem din orașe diferite.Soo ce sa fac? Cum sa nu ma mai gandesc la el?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi continui să te gândești întocmai pentru că nu rupi legătura și stai mereu setată pe ideea asta „noi ne iubim dar e distanța...". Ca să uiți o persoană îți trebuie în general să facă ceva care să te scârbească, să fii atât de furioasă pe persoana aia încât să nu vrei să mai auzi de el. tu în schimb stai și te gândești la scenarii frumoase dar bagi motivu ăsta la mijloc care nu e suficient de mare să te îndepărteze de el. Asta și până o să apară alt tip să-ți atragă atenția.

| romeo78 a răspuns:

Nu există leac pentru asta!
Încercați, chiar dacă sunteți din orașe diferite, să vă vedeți față în față! Să vorbiți, discutați, să vă cunoașteți dincolo de un ecran.
Altfel, e greu să uiți, mai ales că nu v-ați văzut real, apărând în minte și un astfel de gând: dacă l-ați fi văzut real, ați mai fi dorit să îl părăsit?
Trebuie să vă gândiți foarte bine la sentimente, la faptul că lăsați o distanță să vă despartă!
Succes!